Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha cnc -és akkor lenni akkor...

Ha cnc -és akkor lenni akkor suliban milyen szakmai tantárgyból kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha cnc gépkezelő akarsz lenni elég 8 általános már több mint 1 éve. Szóval mindegy miből érettségizel. ha programozó akkor is mindegy. Én érettségi után szereztem a programozóimat és számtech volt a választott tárgyam szval nem számít miből érettségizel.
2010. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. szept. 29. 15:22
 3/12 A kérdező kommentje:
És miért elég a 8 általános ?Azt hitem hogy valami ultra brutál fősulit is el kell végezni.
2010. szept. 29. 15:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem. Igazából programnyelvhez annyit kell tudni egy gépkezelőnek( G funkciók, segédfunkciók(M)), ami minden gépen közös. nincs belőlük sok amit használnak. meg tudni kell a koordináta rednszerben való elhelyezését. Mert mikor gyártassz nem árt hogyha tudod hogy pl x35 bele megy-e az anyagba avgy a tokmányt marja le:D. Ahol én dolgozom elég sokat megkövetelnek gépkezelőként. Gépbeállítás, ha kell program átszerkesztése (mindezt 20 éves gépeken). Viszont a mai gépek már automata nullpontbeállítással rendelkeznek szval még azzal se kell tökölni. Maximum szerszámkorrekcióval. Nagyobb gyárakba mivel soron mennek az anyagok( egy munkadarabból több ezret készitenek cnc-vel) emiatt nem kell átszerkeszteni a programot se a tokmányt cserélni. magyarul Elinditod a gépet, ha a szerszám kopik kicseréled és ennyi(max még hűtőfolyadékot ellenőrzöl). Függ attól hogy hol dolgozol majd a jővőbe. Nem árt ha belemászol a programozásba is, hisz előnybe leszel. De amúgy nem vészes.
2010. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. szept. 29. 17:23
 6/12 A kérdező kommentje:
hát akkor tudni kell az autocadet is ?Mert hogy el kell helyezni a koordináta rendszerben
2010. szept. 29. 17:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, mivel az rajzoló program. Az egy programozónak vállhat hasznára de senkinek se árt ha ért hozzá:). Amit a gépkezelőnek tudnia kell mindenképp az a mérés, műszaki rajz ismerete(tudjon tájékozódni egy műszaki rajzról, gép ismerete, és a programnyelv vmely ismerete. A koordináta rendszert meg úgy értem, hogy van monduk x meg z tengely (legegyszerűbb eset) és ahhoz vizsonyitva milyen messze van a munkadarab vmely pontja és igy leirva(ez nagyon leegyszerűsitett leírás). A lényeg ha elmész cnc-gépkezelő okj oktatásra ott mindent tanítanak ami kell. Lehet lesz rajz is (számítógépes). Programozásnál viszotn elengedhetetlen hiszen manapság nem írják le a kódokat, hanem lerajzolt 3D modellen program segítségével (cam) "megcsinálják" a programot.
2010. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem és kösz az eddigi válaszokat.
2010. szept. 29. 18:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a műszakin tanítják a cnc vezérlést is. Amúgy mechatronikai mérnökin vagyok. Mondjuk itt jóval többet tanulsz, mint ami oda kell, de jóval nagyobbak az esélyek a munkaválasztásnál.
2010. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen
2010. okt. 1. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!