Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri mérlegképes könyvelőkén...

Megéri mérlegképes könyvelőként dolgozni?

Figyelt kérdés

Érettségivel+mérlegképes könyvelő végzettséggel el lehet helyezkedni?


Sok helyen kérik az egyetemi végzettséget?



2022. nov. 14. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Kinek-kinek. Nekem megéri, én szeretem csinálni és jó pénz havonta. Láttam nem egy kollégát, akinek nem volt ez való, ki is koptak elég hamar.
2022. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem kívánok privátokra válaszolni.

A kereseti lehetőségek régió- és cégfüggők. Nem mindegy, hogy egy borsodi kkv-hez mész el, vagy mondjuk pestre Big4 céghez.

Monotonitástűrés egyre kevésbé hozzá (azért még most is jó, ha van), az ilyen jellegű részét a munkának egyre inkább lehet automatizálni. Szerencsére adatrögzítés egyre kevesebb van, lehet a tényleges szakmai munkára koncentrálni.

Vállalkozóként csinálom már egyébként. Ha jó vagy a szakmádban és tudsz bánni az ügyfelekkel, akkor nem olyan nehéz ügyfélkört sem kiépíteni.

2022. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mik a nehézségei a szakmának?

Milyen skillek nélkülözhetetlenek?

2022. nov. 14. 13:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért kopnak ki sokan?
2022. nov. 14. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Kell hozzá bizonyos logika és kell tudni összefüggésekben gondolkodni. A nehézség az állandóan változó és agyonbonyolított jogszabályi környezet. Évente legalább 4-5 jelentős változás van, a több apróbbról már nem is beszélve.
2022. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

"Miért kopnak ki sokan?"


Belefáradtam. :)


" A nehézség az állandóan változó és agyonbonyolított jogszabályi környezet. "


Amikor én kezdtem, az egész évi Magyar Közlöny egy dossziéban elfért (ADRIA). Mikor befejeztem, már 10 dosszié sem volt elég hozzá. Hánytam az egésztől. Követhetetlen, agyonbonyolított év közbeni változások. Én ráadásul nem csak könyveltem, hanem bérszámfejtés, tb. ügyintézés, munkaügyi vonal stb. is. Statisztika hegyek, az állandó határidők, 2 hét szabadságra egybefüggően el sem tudtam menni a 25 év alatt.


Miután a céget végelszámoltuk, találtam volna a környéken nem egy munkát, de olyan bérekért, hogy másképp döntöttem és váltottam. Ennek 9 éve. Egyéni vállalkozó nem akartam lenni, egyéb körülményeim miatt.


Én nem bántam meg. Szerintem rámentem volna egészségileg, ha maradok. A feleslegesen bonyolított szabályokhoz túl egyszerű és logikus gondolkodású vagyok. A baromságokat nehezen viselem, abból pedig van ma már bőven.


Megemelem a kalapom a mai könyvelők előtt!


Viszont a kérdezőt nem beszélem le róla. Nyilván én más időben kezdtem, és ahhoz képest viszonyítom a mai dolgokat. Te már ebbe a jogszabályi környezetbe fogsz belecsöppeni, és valószínűleg fel tudod majd venni a ritmust, ha valóban érdekel és akarod is csinálni.


Sok szerencsét hozzá!

2022. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!