Mihez kezdenétek ilyen foglalkoztatás esetén?
Alvállalkozó a munkáltató.
Az előző alvállalkozó munkáltató átutalással fizette a teljes fizetést és 168 órás alapbér plusz mozgóbért határozott meg a munkaszerződésben rendkívüli munkarendben hat havi munkaidőkeretbe.
A jelenlegi alvállalkozó munkáltató a munkaszerződésben csak a 168 órás alapbért foglalta bele, de elvárják a rendkívüli munkarendet továbbra is, viszont átutalva csak az alapbért fizeti, a többit borítékban bérjegyzék átvételi elismervény minden nélkül.
Ez gyakorlatilag a munkahelyem megszűnése nem?
Mit tudnék tenni? Még két munkanap és betelik a 168 óra amirőla munkaszerződésem szól, aztán még csak November közepe lesz addigra.
Menjek betegállományba? Vagy mihez kezdjek?
Mi van?
Nem tudom összerakni a történeted munkajogilag.
Ki kivel van? Olyan nincs, hogy alvállalkozó munkáltató. Csak munkáltató van. Akivel munkaszerződést kötsz, az a munkáltatód. Teljesen mindegy, hogy egy elvégzendő munkával kapcsolatba ő jogilag alvállalkozó vagy sem egy másik vállalkozás szemében. A munkajogviszonyod azzal van, akivel szerződést kötöttél erre vonatkozóan.
A munkaidőkeret nem azt jelenti, hogy ha lejár a keret, akkor automatikusan megszűnik a munkaviszonyod. Munkaidőkeret kikötése esetén csak a munkaidőd beosztása tér el a hagyományostól (5 + 2 nap).
Mi akkor a helyzet valójában?????
A 168 óra az 8 órás munkanappal számolva havi 21 munkanap. Ezt hogy tudod november közepéig ledolgozni?
Vagy 12 órázol, heti 7 nap, mert akkor valóban 14 nap alatt összejön, de ezt még erősen kétlem, hogy pihenőnap nélkül dolgoztatnak.
Szedd össze jobban a kérdésed PLS.
Újra kellett regisztráljak (itthoni gépbe nem kerültek be a dolgok), de megkérnék már mindnekit, hogy ne értetlenkedjen, a nem ért hozzá.
A munkaszerződésem adott cég nevére szól (alvállalkozó)
De a munkáltatói és az utasítási jogkör gyakorlója a munkavégzés helyén a megrendelőre is ki van terjesztve, és a megrendelő alkalmazottaira is.
Gyakorlatban ez úgy fest, hogy a munkáltató alvállalkozómmal max annyit tudok megbeszélni, hogy mettől meddig voltam táppénzen, plusz írásban kiadott egy általános munkaköri leírást a munkaszerződéshez csatolva amiben a speciális eseteknél a teljes utasítási jogkört átruházza a megrendelőre és annak alkalmazottaira. Azaz a rájuk vonatkozó előírások, szabályok rám is érvényesek, továbbá kéréseiknek vagy utasításaiknak eleget kell tennem.
Második válaszolónak meg írom, hogy megszakítás nélküli munkarendben vagyok, azaz 24 órázok mint a tűzoltók, vagyonőrök, rendőrök, katonák, csak ez civil szolgáltatás, nem közszolgáltatás, ebben a munka törvénye sem diszkriminál.
Minden második nap pihenőnap, így jött ki a kérdés feltevésének időpontjára (nov 10) a már ledolgozott 120 óra.
"Nem tudom összerakni a történeted munkajogilag."
Most nem beszólásból, de ilyeneket nekem sem tanítottak a bérszámfejtő tanfolyamon, ott is hagytam annó.
Ezek már a munkáltatás speciális esetei, csak ugye az van, hogy a klasszikus esetek egyre inkább életképtelenné válnak.
Mert a mai világba ki a fene él már meg napi 8 óra munkavégzéssel normális színvonalon, vagy ki képes élete végéig váltott műszakba, vagy három műszakba dolgozni... Ez a home office is egy "új találmány", dehát no komment, lehet szinte "mindent is", ha le van pecsételve, meg alá van írva. Lásd gyerekstatiszták, színészek, fotómodellek stb.
Pedig elvileg TILOS a gyermekmunka. De azért fiatalkorú is lehet őstermelő, meg vezethet autót, ha apu megengedte...
Szép, hogy nem értik. Ez már adócsalás.
Az új munkaadó erősen trükközik a pénzeddel, amit a fővállalkozótól kap te utánad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!