Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomát feleslegesen csináltam?

Diplomát feleslegesen csináltam?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy fél éve hogy megszereztem a diplomát, azóta munkát keresek. De alig hívnak be állásinterjúra. Ahova meg behívnak, ott nem kérnek diplomáról másolatot vagy bármit, ilyet nem szoktak kérni amúgy?

De ha meg nem kérnek, akkor meg minek diplomáztam le? Akkor azt csinálhattam volna hogy érettségi után elkezdek munkát keresni, bekamuzom az önéletrajzba a diplomát, vagy kettőt, úgysem nézi senki.

De most komolyan, fél éve keresek munkát, és semmi...

1-2 éves gyakorlatom van 2 cégnél. Nem értem hogy miért nem tudok munkát találni. Mert ha olyan hatalmas elvárásaim lennének, hogy százezreket akarok keresni, akkor meg is értem. De az elvárásaim sem ilyenek.

Amúgy sok helyen kérik a fizetési igényt. Mennyit írjak? Közgazdász diplomával, középfokú angollal, amit most fogok kiegészíteni szakmai nyelvvizsgával, két kereskedelemmel foglalkozó cégnél 1-2 éves munkatapasztalattal?


2010. szept. 26. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy feleslegesen csináltad-e a diplomád. Attól függ, mi volt a célod vele. A kérdést akkor kellett volna feltenned, amikor elkezdtél tanulni.

Ha szerettél volna érteni valamihez, például a közgazdaságtanhoz, akkor nem feleslegesen csináltad, hiszen alighanem most jobban értesz hozzá, mint ha nem jártál volna egyetemre/főiskolára.

Ha az volt a célod, hogy egyetemi éveid alatt új baráti kapcsolatokra tegyél szert, akkor valószinúleg nem volt felesleges, bár ez függ attól is, hogy mennyire voltál közösségi ember.

Ha csak az volt a célod vele, hogy könnyebben találj jól fizető munkákat, és nem volt reális esélyed bekerülni a közgazdász szakma elitjébe, akkor valószinűleg rossz helyre fektetted be az idődet.

Munkát azért nem tudsz találni, mert a munkaerőpiac nem kedvez a munkát keresőknek. Természetesen ha kitartóan keresel, előbb-utóbb fogsz találni, csakkönnyen lehet, hogy inkább utóbb. Az is lehet, hogy nem a leghatékonyabb módon keresed, de nem ismerem a módszered. Önéletrajz küldözgetése a meghirdetett szimpatikus állásokra például nagyon nem hatékony módszer. Ahhoz, hogy egy ilyen nyomott piacon érvényesülni tudj, egyfelől rugalmasnak és sokoldalúnak kell lenned, másfelől meg többet kell tenned a munka megszerzéséért, mint a konkurenciád nagy részének. Volt nekem is egy időszakom, amikor munkát kerestem. 1 hónapig semmi érdemi nem történt, utána fél óra alatt kaptam három ajánlatot (változtattam a keresési módszeremen).

Másik lehetőség, hogy saját vállalkozásba kezdesz. Ehhez nem kell várnod senkire. Itt viszont mégfontosabb a rámenősség.

2010. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Érdekelt ez a szakma régebben is, most is érdekel, csak kezd elmenni tőle a kedvem, hogy nem találok semmi olyan munkát, amiben kamatoztathatnám a tudásom, amit a fősulin szereztem.

Az álláskeresési módszerem pedig egyelőre eddig az volt, hogy önéletrajzokat küldözgetek ide oda. Eddig azt hittem hogy ennek van valami értelme, és lesz eredménye, de hát lassan rájövök hogy semmi.

Az viszont érdekelne, hogy min változtattál, aminek során sikerült 1 hónap után 3 állásajánlatot is kapnod. Ha nem titok!

Amúgy saját vállalkozáson is gondolkodtam, de ahhoz valami igazán kiemelkedő ötlet kellene, hogy az tényleg jól menjen. De egyelőre nem találtam meg a legjobb ötletet, pedig nem egyszer gondolkodtam rajta.

2010. szept. 26. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézegettem a hirdetéseket, és egyszercsak észrevettem egy olyat, ami nekem megtetszett, ráadásul telefonszáma is volt a cégnek. Felhívtam őket, de egy kelletlen hangú pcsa vette fel a telefont, így végül hoppon maradtam. Viszont ez a hirdetés adott egy ötletet, hogy ilyesmit szivesen csinálnék, úgyhogy rákerestem a hazai adott témával foglalkozó cégekre, és sorra felhívtam őket:

bemutatkozás, keresnek-e munkatársat.

Ez volt a módszerem. Nem érdekelt, hogy hány helyről utasítanak el, csak az, amit találok. Ha nem sikerül, akkor kerestem volna másik területet, és ott ugyanez a módszer.

A vállalkozással hasonlóan vagyunk. Én 8 évig kerestem, hogy mivel foglalkozhatnék, aztán egyszercsak megtaláltam a saját vállalkozásom is. Nem kell nagy ötlet hozzá. Nyitottság kell.

2010. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, a munkakereséssel kapcsolatban. Erre már én is gondoltam, hogy talán sokkal nagyobb esélyel találhatnék így munkát, mintha összevissza küldözgetem. Most már ezt is kipróbálom, mert már kezd elegem lenni ebből a tehetetlenségből.

De legjobb lenne a saját vállalkozás szerintem, de ez nem egy egyszerű szerintem. Mert nem akarok olyan szokványos dolgot, amit mondjuk sokan csinálnak. Pl. akik nyitnak egy bármilyen üzletet, és elmennek nagykerbe cuccért, és azt meg eladják. Ez pl engem nem nagyon vonz. Valami egyedi dolgot kellene kitalálni, ami viszont nem egyszerű. Ötleteim vannak, egyediségre, de kérdéses, hogy mennyire lenne jövedelmező.

2010. szept. 27. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Az álláskeresésben nem tudok segíteni, viszont ha magánvállalkozásban gondolkozol, abban igen! Abban, amit én csinálok pont az a jó, hogy nem kell hozzá különösebben jó ötlet (az már megvan) nem kell hozzá tőke! Kell viszont kitartás, munka (ami viszont változatos), végzettség - a közgazdász tökéletes, mivel pénzügyi terület! A jutalék (úgy anyagi mint erkölcsi) pedig napra pontos MINDIG!!!

Ha gondolod, akkor keress meg!

2010. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Küldtem privátot
2010. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a privátot! Láttam a postafiókomban hogy jött levél, de sajnos egyelőre a freemail valamiért nem engedi hogy megnézzem. De remélem hamarosan meg tudom nézni, és elolvasom amit írtál, hátha látok benne lehetőséget.
2010. szept. 28. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!