Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lesz igény a munkámra? Vagy...

Lesz igény a munkámra? Vagy feleslegesen öltem/ölök éveket a tanulásba?

Figyelt kérdés

Az eddig megszerzett végzettségem: pénzügyi-számviteli ügyintéző, igazgatási ügyintéző.

Idén államvizsgázok: munkaügyi kapcsolatok tanácsadó leszek. (nem bérszámfejtő)

Terveim szerint megyek mesterképzésre, ugyanezen a vonalon (munkaügyi kapcsolatok szakértő).

Jelenleg csak a kötelező 1 hónapos szakmai gyakorlatom van meg. (tervezek még min. egy egész féléves gyakorlatot is)

Ezidáig úgy gondoltam, hogy ez egy nagyon jó mix. De valamiért elbizonytalanodtam, és érdekelne mások véleménye is.

(még mielőtt bárki is leosztana, hogy "nah, megint egy hülye aki nem akar dolgozni, csak az asztalnál dögleni", nekem nem büdös a munka, jelenleg is végzek suli mellett olyan munkát amihez még szakképesítés se kell, és ha kell diploma után se leszek finnyás, probléma nélkül elmegyek akár szalag mellé is dolgozni)


2011. márc. 26. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyunk egy korosztály, de manapság nem könnyű a kérdésedre választ adni. Én már dolgoztam jó pár évet, aztán munkanélküli lettem, de nem tétlenkedtem, elvállaltam amit csak tudtam, és közben keményen tanultam.

Most, közel a negyvenhez naponta ott van bennem a kérdés, megérte? Mert megint nincsen munkám, és engemet is elkeserít, hogy ennyit ér az ember, és nagyon rossz amikor nincs szükség rám, ránk, mint munka erőre. Miközben a politikusok jó pénzért dumálnak és dumálnak…………..

Ennek függvényében azt mondom, vagy vállalkozol és munkát teremtesz magadnak, vagy kapcsolatokat építesz ki bennfentes körökben, vagy ha szerencséd van, akkor sikerülhet.

Végszóként kívánom, hogy sikerüljön egy, vagy több jó munkát, és jó kollégákat találnod. Legyen szerencséd.

2011. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
62%
Szakmai gyakorlatban tudok segíteni, ha még nincs meg a hely, egyébként van kereslet ezen a téren,piacon.
2011. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Tessék, máris itt egy ajánlat. Ez ám a szerencse!
2011. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Én is bízok benne, hogy jó szakemberre mindig szükség van.

A kapcsolatépítéssel az a baj, hogy nem vagyok egy "nyalizós" típus, nem fogok csak azért szóba állni valakivel (pláne a kedvére tenni) mert tudom, hogy ő "valaki". Én már csak ilyen vagyok. :D

A szakmai gyakorlati lehetőséget köszönöm, de ez még egyelőre a jövő zenéje. Egyelőre nyelvvizsga, szakdolgozat, államvizsga. :D

2011. márc. 27. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó szakmád van/lesz, de ne tedd fel erre az egy lapra az életed. Folytassd a tanulmányaid, és nagyon jó, hogy dolgozol mellette. Próbálj több lábon állni. ehhez javaslom neked Robert T Kiyosaki "A cashflow négyszög" című könyvét.
2011. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!