Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet pénzre szert...

Hogyan lehet pénzre szert tennem? Ha nincs munka, tőkém sem és pillangó sem akarok lenni?

Figyelt kérdés

20-as éveim közepén járok, előnytelen megyében lakom, de nem vagyok hülye, mégis pénz nélkül...hogy lehetne?

Valami ötlet?


2010. szept. 25. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Költözz! Ha nagyon nincs pénzed, adj el pár holmit, keress munkát bárhol az országban és költözz oda, ahol kapsz!
2010. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegzettsegedtol fuggoen, koltozz, masik megyebe, masik varosba, masik orszagba...

Megeri.

2010. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséged van?

Ha nem "szalonképes", akkor továbbtanulhatnál vagy elmehetnél egy OKJ-ra (hátha van olyan, amely alatt a munkaügyi központtól járulékot is kapsz). De csak olyan szakmába vágj bele, amire van kereslet.


Ha semmire sincs kereslet, akkor olyan helyre kell menni, ahol van...

2010. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Munka mindig, mindenhol van.

Ha alkalmazott nem lehetsz, mert az valóban nem nagyon van, akkor keress magadnak más lehetőségeket.

Csak jó ötletek kellenek hozzá.


Ha nekem például nagyon pénzre volna szükségem, kérnék egy emeltdíjas telefonszámot, és egy 300 forint+ÁFA díjú SMS-ért cserébe, általános iskolásoknak a házifeladatuk megoldását küldeném SMS-ben. Az itteni kérdéseket elnézve, nagy kereslet volna rá. Hamar elterjedne a lehetőség az érintettek körében.

Gyorsan meggazdagodna az első ilyen vállalkozó.

(Az első aki ebből lesz milliomos, küldhet 10%-ot az ötletért :) )


De ez csak egy ötlet, lenne más is.

A lényeg, hogy abba kell hagyni az önsajnálatot, és kitalálni a megoldást. Mindig, mindenkinek van kiút.

2010. szept. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak egytöl-egyig.

Munkaügyin keresztül már végeztem ingyen egy EU-s és hazai közbeszerzési referens szakmát, 2008-ban. Kitűnő lettem, de mindenhol csak diplomás pályázatírókat keresnek, magasról leejtik az emelt szintű tanfolyamokat.

Költözést én is fontolgattam, kérdés: hová?

Meg, hát egyedül nevelem a 6 éves kislányomat, ezért gondolkodok annyit.

Egy stabil munkalehetőség sincs, és ha nincs pénz, akkor még a jól ismert város is távol, az esetleges segítséggel.

Az SMS-es sem lenne rossz, csak éppen szerintem biztosan tiltaná valamilyen jogszabály.

Költözni pedig, ha már, akkor gondolom Budapest, ott állítólag lehet találni munkát hamar, bár egy albérlet is többe kerül, nem 28 ezer.

Katasztrófa ez az ország, pedig szeretem.

Köszi a megírt válaszokat!

2010. szept. 26. 12:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném, hogy az SMS-es másban lenne jó, a gyerekekkel kapcsolatos pénz-dolgok, nem az én műfajom :(
2010. szept. 26. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Írdd meg priviben, ha gondolod, hogy melyik az a település ahol élsz? Szerintem azért az nem igaz, hogy Mo.-n nincs mit csinálni, ne legyünk már ennyire pesszimisták :)

Sőt, én ezt konkrétan látom, hogy "leírt", pénztelen vidékeken is van azért pénz is meg munka is, persze nem mindegy, hogy mennyi, mire van pénz és milyen vállalkozás működik jól!

2010. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt pár év, de 2 éve iskolatitkárként dolgozom, ugyanebben a városban. Remélem ti is jól vagytok!!! Köszi szépen Nektek!
2014. máj. 5. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!