Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok véleménye érdekel, akik...

Azok véleménye érdekel, akik munka mellett tanulnak, ha államvizsga előtt 2 hónappal váratlanul munkanélkülivé válnál (és nincs protekciód), mire koncentrálnál inkább, a tanulásra vagy az álláskeresésre?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem az éhenhalás vagy a hajléktalanság fenyegetne, mindenképp a tanulásra. Ha az államvizsgát elbukja az ember, utólag már jóval nehezebb letenni. És 2 hónap nem olyan nagy idő, pláne ha esetleg még munkanélkülit is kap az ember, valahogy talán ki lehet húzni az államvizsgáig. Aztán ha az már megvan, többet nincs vele gond, és munkát is könnyeb lehet találni utána.
2010. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Van annyi pénzem félretéve, hogy ha kell, pár hónapot kihúzzak (ha nem csinálsz mást, mint az államvizsgára készülsz, akkor nincs túl sok kiadásod amúgy sem), ezért nem kérdés, hogy előbb vizsgáznék. Már csak azért is, mert utána a diplomás állások is nyitva állnak előttem.
2010. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha ezért valaki ingyenélőnek nevez, mert most a tanulás lett az első, akkor nincs igaza.
2010. szept. 26. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tehát ha ezért valaki ingyenélőnek nevez, mert most a tanulás lett az első, akkor nincs igaza"


Aki nem a saját pénzéből él hanem mások pénzéből az ingyenélő.

Ha a saját magad által munkával megkeresett és megtakarított pénzedet költöd el akkor természetesen nem vagy az.

2010. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szüleimmel élek mai napig, mert nincs miből elköltözni, de van saját megtakarított megkeresett pénzem, és a lakás fenntartási költségein kívül ami csak nekem kell, azt a sajátomból veszem meg. Most nem költök magamra amióta munkanélküli lettem, csak eszek meg alszom.
2010. szept. 26. 20:58
 6/9 A kérdező kommentje:

A szüleim nagyon szegény családokból küzdötték fel magukat, egyikük szüleinek sincs diplomája, anyukámnak és a 2 testvérének van (anyu tanítónő, a testvérei orvosok), apámék 7-en voltak testvérek, és csak apámnak lett diplomája. Budapesten élünk.

A szüleim tőlem elvárták, hogy érettségi után főiskolára vagy egyetemre menjek. Közgazdasági szakközépiskolában érettségiztem, de pont olyan időszakban, amikor nem kaptunk szakmát az érettségihez.

Informatikai főiskolára mentem tovább, ebből fogok most államvizsgázni, és tanulok mellette animációt OKJ-n.

Főiskolai éveim alatt kezdtem dolgozni, volt ebben diákmunka is, meg nem diákmunka is, próbáltam magántanítást is vállalni eleinte, de nem jött össze, viszont a szüleim szégyellték, hogy dolgozom, és nagyon sokat bántottak ezért. Mikor viszont épp nem volt munkám, vagy mióta most nincs, azt hiszik, hogy olyan sok időm van, csak éppen nyakamon az államvizsga és azt nem akarom elszúrni.


Annyi pénzt nem gyűjtöttem még össze, amiből ki tudjak fizetni egy saját lakást vagy akár egy lakáshitelhez szükséges önerőt, és albérletre minden költséget beleszámolva legfeljebb 1 évre lenne elegendő a megtakarított pénzem.


Nem érzem magam ingyenélőnek.

2010. szept. 26. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleim szégyellték, hogy dolgozom, és nagyon sokat bántottak ezért."


ez durva.Részvétem. Én is dolgoztam suli mellett, (most nem mert ma utazom ki külfödre ösztöndíjjal)

Hidd el te csináltad jól hogy dolgoztál, manapság már mindenki megteheti hogy fősulira járjon, annyi hely van hogy egyáltalán nem nagy cucc egy diploma.

De tapasztalatból mondom, hogy ha dolgoztál suli mellett akkor könnyebben találsz állást, mert a munkáltatók ha válsztatnak két ember közül, és az egyik csak bulizott a suli mellett x évig, akkor azt fogják válsztani akiről tudják hogy képes feleősséget vállalni mert már korábban is bevált máshol.

2010. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Próbálom valahogy megtalálni a magyarázatot a hozzáállásukra. Arra gondolok, hogy talán azért lehetett, mert ők nehéz körülmények között nőttek fel, és én nem szorultam volna rá a munkára, de ők meg rászorultak, mert nem volt pénz, apám mozdonyvezetés közben diplomázott le, és talán azt érezhették, hogy "nem tudnak eltartani és felnevelni" 2 gyereket, ha dolgozom suli mellett, de én más miatt kezdtem el dolgozni, hogy kevésbé kelljen rájuk szorulnom, ne kelljen őket terhelnem, meg én élveztem a diákmunkát is, meg egyáltalán, én alapvetően aktív ember vagyok, most is csak a tételek miatt nem csinálok mást a tanuláson kívül. Öcsém simán eltartatta magát, amíg volt suli a feneke alatt, de kibukott, és most munkát kell találnia, és bár elvégzett egy alpin képzést, de a legalantasabb munkákat kapta eddig vele, és azt meg nem bírja végezni fizikálisan.

Köszi mindenkinek.

2010. szept. 27. 10:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sikerült az államvizsga, úgyhogy most már kicsit több lehetőséggel rá tudok koncentrálni az álláskeresésre. Remélem, most már könnyebb lesz, mert eddig nagyon nehéz volt, és nem vettek túl komolyan a szakmában a diploma nélkül.
2010. okt. 1. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!