Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Norvégiában hogy lehet dolgozni?

Norvégiában hogy lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Némi - de nem profi - angoltudással el lehet vállalni ott valami "kulimunkát" magyarként? Kertgondozás, istállótakarítás vagy valami ilyesmi? Vagy esélytelen ismerős útján kívül bármit is vállalni kint, legalábbis legálisan?
2022. aug. 22. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2022. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Régebbi cikk, de sokminden abszolút ül.

2022. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mint minden külföldi országban. Alap szint hogy beszéld az adott ország nyelvét. Vagyis Norvégiában norvégul. Bár alapból jó az angol is. De alap elvárás hogy tudj az adott ország nyelvén (norvégul). Aztán nem árt 4 de akár 5 havi költő pénz / kezdő pénz. Ami havi minimum 2 millió Ft (HUF) azaz minimum 10 millió Ft kezdő pénzed. Persze Norvég koronában átszámítva. Aztán kezdj el tanulni Norvégul.
2022. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én simán kimentem 1,5 millió ft-al a zsebemben :D Mondjuk van egy szakmám ami hát világ szinten hiányszakma, felkerestem egy kinti ügynökséget hogy van-e valami, 1 hét múlva szóltak hogy lenne itt valami, ha gondolom akkor mehetek, 1 hét múlva meg már mentem is kifelé. Az ügynökség intézett egy motelt nekem, én ott jól elvoltam mert volt saját fürdőszoba, saját konyha... Ja, saját kocsival mentem ki norvégba (~3000 km), és azzal jártam dolgozni minden nap mert norvégba szinte semmi tömegközlekedési lehetőség nincs, max az a pár nagyvároson belül, de úgy az egész ország csak falvakból áll szinte, és iszonyat távok vannak meg hegyek, nem csoda hogy nincs tömegközlekedés :D


Az volt a szívás hogy úgy fizetett az ügynökség hogy amit hónapot ledolgoztál azt a következő hónap végén fizették ki, de ha kellett volna pénz akkor utaltak volna előleget.


Kimentem 1,5 millióval, kint voltam 4 hónapot kb hazajöttem 5 millió ft +-al, de én nem a pénzért mentem ki csak úgy miért ne? alapon.


Angolul beszéltem csak, az ide elég volt, hát nem volt épp életem legjobb munkahelye, és a legtöbb cég ebben a szakmában (akik nem ügynökségen keresztül dolgoztak) elvárta volna a PERFEKT norvég nyelvtudást, de ha nem lettem volna ilyen lusta szerintem mostanra már egész jól beszélnék norvégul, nem egy nehéz nyelv. Ott kint mindenki beszél angolul, a nyugdíjasok is meg az általános iskolások is, szóval nem értem minek követelőznek ennyire... habár nincs nagy munkanélküliség ott, szóval gondolom a "mert megtehetjük alapon"

2022. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
4 az komoly, én nem vezettem volna annyit, pláne hogy mi van, ha műszaki hibád lesz útközben? Egyébként milyen hiányszakma az, ami ennyire keresett?
2023. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 hat nem egy 20 eves golffal mentem ki :D Egy jol karbantartott auto meg azert nem doglik meg egyrol a kettore, vagy vannak elojelei amit idoben lehet orvosolni (altalaban)


Amugy sofor szakma, gondoltam ra hogy iden is kiugrok nyarra, de most valamivel tobb szurot raktam be magamnak tanulva az elozobol, es ezek a jobb munkahelyek mar igencsak valogatnak, hiaba van ram igeny, hiaba van meg minden okmanyok es tudasom hozza, nem beszelem a nyelvet, nem lakok kint, +36-al kezdodik a telefonszamom stb… es ezek alapjan siman leirnak :D


De ez kb minden orszagban igy van, Nemetorszagban is ha nem beszelsz nemetul akkor a jo munkahelyekre nem nagyon kell szamitani.


Szoval ja, a “kulimunka” meg ~atlagos munka siman lehet Norvegiaban, de ha jo helyet akarsz es jo eletet, akkor azert bizony tenni kell kemenyen. Jartam farmokra ahonnan gyumolcsot szallitottam a raktarakba, az osszes munkas vagy lengyel volt, vagy litvan. A szallasuk ajtajan konkretan lengyel cimer volt kirakva. De ezek is csak a nyarra jonnek ki.


En azert ennyire nem vagyok raszorulva a penzre, kalandnak jo volt, zsebpenznek is, de allandora nem kivannam mert ahhoz tul melos az elet. Ezt csak azert mondom hogy ha valaki esetleg tervez kimenni az ezzel szamoljon, de ha be is kerul valami jo helyre akkor sincs biztonsagban mert ha az megszunik akkor megint bajban lesz.


Izland pl sokkal baratibb helynek nez ki, most azon gondolkodok hogy lehet oda kimegyek mint kovetkezo kaland. Allashirdeteseket olvasgatva legalabbis sokkal normalisabb nepsegnek tunik :D ( akit erdekel www.alfred.is )

2023. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os válaszírónak! A jobb munkahelyeken mindenütt meg követelik, az adott ország anya nyelvét. Például: Németországban tudj perfekt németül, vagy Norvégiában Norvégul. Bár az is igaz Norvégiában egy angol nyelvtudással is elboldogulsz. De egy komolyabb állashoz már igen is kell a Norvég nyelvtudás.
2023. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 no shit, nem pont ezt írtam ? :D
2023. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!