Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ment ki valaki Norvégiába...

Ment ki valaki Norvégiába dolgozni a szakmájában, bejött neki?

Figyelt kérdés
Régóta vonz Norvégia, hogy milyen lehet ott élni a fjordok, természeti szépségek mellett. Igazából itthon sem rossz, mert elég keresett szakmám van és azt külföldön is tudnám kamatoztatni. Anyagilag és emberi kapcsolatok terén kinek mit adott Norvégia?

2021. nov. 14. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Unokatesóm férje villamosmérnökként dolgozik kint. Megélnek, valamennyivel jobban, mint itthon, de közel sem kánaán. Egy 3 szobás lakásban laknak, van két lányuk, nyaralni idehaza járnak, vagy egy használt Fordjuk, illetve van egy csomó hitelük. Amúgy utálják a sötétet meg a hideget. Én is villamosmérnök vagyok, de más területen, a pénz/munka miatt biztos nem mennék ki.
2021. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Igazán eredeti nick válasza:
9%
"Szóba sem jöhet Skandinávia, csak a jó meleg Afrika, ott fülledt az erotika":D
2021. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
83%
Egyik barátnőm nővére Norvégiában ápolónő. Nagyon sokkal többet keres ,mint itthon ugyanazért a munkáért. Nem akarok hülyeséget mondani de majdnem 8-10X több a pénze mint itthon egy kis városi egészégházban amit keresett. Neki bejött kint. Tud félre tenni az mellett, hogy fent tart egy lakást is.
2021. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit speckóbb eset, de a kérdésre válasz:

férjem dán, a huga és a párja Dániában orvosok. Na ugye már ott sem túl rossz a megélhetés, de COVID előtt még 1 évre kimentek dolgozni Norvégiába, hogy tudjanak még több pénzt félretenni.

Meglepett nagyon amikor mesélték, hogy nekik nagyon nem jött be. Nem egy hatalmas igényű emberek, vidékre mentek, úgy gondolták ők is, majd orvosként jól félre tudnak tenni.

Ahhoz képest mondták hogy a bér/költség se úgy alakult ahogy akarták, a sötét, hó kegyetlenül nyomasztó volt (pedig ők nagy sportemberek, mentek sokszor jéghorgászni, síelni, és azért Dániában is jellemzőbb a több sötétség), nehezen lehetett barátkozni, nyelvi akadályok is voltak (sógornőm alap norvégul beszél, illetve ők megértik a norvégot, a norvégok őket dánul már nem annyira. :D)


Szóval mondták hogy nekik nagyon nem jött be az az egy év, se pénz-félretevés szempontjából, de emberi/szakmai fejlődés szempontjából, de természetesen sok mindentől függ a dolog, mennyire megy vidékre az ember, mi a munka, stb.

Én azért jó szívvel ajánlom Dániát is megfontolásra (bár a nyelv nehezebb mint a norvég vagy a svéd), illetve alapvetően Svédországot is, bár nekem a svédek furák a dánokhoz képest, de kinek mi.

2021. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
#1 nekem már az is bőven elég lenne, ha egy magyar átlagszintű ember életét tudnám élni ott kint :D Aki nagy pénzeket akar keresni az inkább kezdjen el vállalkozni és olyat gyártani ami még nincs de szükség lenne rá ...
2021. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!