Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Business Analyst, Business...

Business Analyst, Business Data Analyst és ehhez hasonló állásokhoz közgazdász vagy IT végzettség kell?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 03:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen téma, de általánosságban mindkettő jó, legjobb a gazdinfo
2022. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy, én közgazdász diplomával lettem BA, de elég sok energiát belenyomtam, hogy ITs dolgokban felhúzzam magam (SQL, UML, Python stb stb.) Közgazdászként annyi előnyöd van, hogy a domain oldalt egyes esetekben sokkal könnyebben át fogod látni, pl ez banki rendszereknél vagy ERP-knél elég nagy előny, persze van olyan domain is, mint mondjuk a gyógyszeripari cuccok, ahol a világon semmi előny nem lesz egy közgáz diploma.

IT végzettséggel annyiban lesz talán könnyebb, hogy ott a technológiai alapok adottak, csak a domaint kell elsajátítanod.


Ami viszont igazán fontos, hogy business analizist igazából így ahogy van, nem tanítanak sehol. Nem is lehet, merthogy a megtanulásához szükség van egy valódi cégre, amin kvázi gyakorolhatsz. Na most ebből jön a dolog másik nehézsége, mégpedig az, hogy a BA az gyakorlatilag minden cégnél mást jelent, teljesen más fókuszokkal, és amikor munkahelyet váltasz, ezeket figyelembe kell venni. A lényeg az, hogy baromi rugalmasnak kell lenni, és nagyon nagyon jó soft skillek (stakeholder kommunikáció, konfliktuskezelés stb) kell ahhoz, hogy gyorsan belerázódj egy ilyenbe még akkor is ha kened vágod a domaint meg a technológiát.

2022. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!