Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdasági/pénzügyi végzetts...

Közgazdasági/pénzügyi végzettség ér annyit, mint egy mérnöki végzettség? Van akkora presztízse?

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ milyen közgazdászt hasonlítasz össze milyen mérnökkel.

Én pl a közgáz diplomámmal többet keresek a mérnök ismerősök 90%-nál. Nyilván ez nem reprezentatív, meg sok egyéb dologtól is függ, csak érdekességként írtam. A presztízs számomra nem értelmezhető. Nem attól lesz valaki jobb vagy kevésbé jó ember, hogy mit és hol végzett. Néhány cég megkövetel bizonyos iskolákat, végzettségeket, de nem ez a jellemző.

2022. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az “ér annyit” azt jelenti, hogy munkavállalóként a potenciális kezdőbér ilyen területen elhelyezkedve elérheti-e a mérnöki végzettségét? Akkor igen.


A presztízsnek mi a mérőszáma?

2022. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam hogy lehet e vele annyi pénzt keresni, mint egy mérnöknek és az elhelyezkedés mennyire nehéz
2022. aug. 17. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a leglényegesebb különbség, hogy egy mérnök az országban bárhol mérnök, mert mindenhol szükség van gépészekre, villamos, biztonságtechnikai, építő, vegyészmérnöki de talán még mérnökinformatikusokra is.


Közgazdászként viszont "vidéken" szerintem meg vagy kb lőve. Mehetsz egy gyárba az irodába, logisztikusnak, könyvelőnek, vagy 1-2 nagyobb város hivatalába, és kb ennyi, komoly karriered csak budapesti cégnél lesz.


A fizetések viszont megegyeznek szerintem.

2022. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökből is csak a gépész és a villamos, ami jó… a többivel lényegesen rosszabbak a lehetőségek
2022. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat az én épìtőmérnöki vègzettségemnél egy verseny kepesebb gazdasági szak sztem többet ér.
2022. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!