2022-ben most megéri villanyszerelőnek tanulni 31 évesen?
Eddig alja munkákat végeztem (raktár/szalag/olykor alkalmi munka) vagy munka nélkül voltam (1-2 évente váltakozva), betegeskedő szüleimmel élek és szeretnék végre egy normális szakmát, hogy függetlenedjek.
Villanyszerelőre gondoltam, mert sok helyen olvasom, hogy most hiány van belőlük és azért csak egy szakma nem IT-s diploma vagy ilyesmi amihez komoly tudás és sok év tanulás szükséges meg szakdoga ilyesmi.
Igaz, egyébként hidegen hagynak az ilyen elektromos dolgok, de nem tudom mennyi képesség kell hozzá, mennyi logika (ami nekem átlagos szintű 100 egynéhány). Elég lenne az alkalmazotti lét (aztán ha ügyesebb leszek esetleg kipróbálom vállalkozóként).
Anno szakközépben gyenge 4-es voltam matekból, fizikából pedig gyenge 3-as. Ha ez számít valamit a döntésben.
Mennyi idő egy ilyen képzés és érdemes lenne-e belevágni szerintetek? Vagy ha nem akkor milyen másik szakmát tanuljak, hogy végre függetlenedni tudjak a szüleimtől 2-3 éven belül?
ha nem érdekel, akkor pont oda jutsz ahol most vagy.
Olyat tanulj ami érdekel, mert abba örömmel fogod az órák 1000it pakolni és így köröket versz a többi versenyzőre.
Ha nem érdekel felesleges erőlködni. Senkinek sincs kedve tanítani olyat akiről messziről sugárzik az unottság.
Bármilyen iskolát is végzel utána még sokat kell tanulnod a gyakorlatban.
hát, most ugye viktorék szétb.szták az OKJ rendszert, úgyhogy 2 év egy szakma, ami a felnőtt dolgozó lakosság között eléggé vállalhatatlan szerintem.
Amúgy, ha csak az a lényeg, hogy építőipari szakma legyen, én burkolót, festőt ajánlok. Oda nem kell semmi affinitás, csak toljad ezerrel. Villanyszerelőnek kell azért gondolkodnia rendesen, új szabványok, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!