Az alábbi szakmák közül szerintetek melyiket érdemes kitanulni és hosszú távon dolgozni benne?
Néhány dolgot előtte elmondanék:
- Mind kizárólag külföldön dolgozva, illetve hosszú távon is külföldön tervezek
- Egyiket sem iskolapadban vagy 'kurzusokban' akarom megtanulni, mindet gyakorlatban. Tehát először ilyen segédnek elmenni, majd gyakorlatban folyamatosan kitanulva, hogy a végén önálló legyek
- Rólam annyit, hogy dolgoztam építőipari illetve fémipari területen is.
#1
Nem. Ott a legkevésbé a papír szamít. Itt kizárólag a gyakorlati tudást nézik, csak Magyarországon vannak annyira komolyan véve a papírok.
De aki dolgozott külföldön annak ezt nem kell részleteznem.
#4
A tapasztalat mindent felülír.
A legtöbb nyugati országban egyedül a tapasztalatot nézik, papírok senkit nem érdekelnek.
Svájc kicsit specifikus, mert ott sokkal szigorúbbak (nem hiába a duplája is a fizetés más nyugati országokhoz képest). De ott is elsősorban a tapasztalatot nézik, majd ajánlólevelet, ott az ajánlóleveleket nagyon komolyan veszik. És csak ezután jönnek a papírok. Tehát kiegészítésként jó, ha pl valakinek ugyanannyi tapasztalata van mint neked és az egyiknek van papírja a másiknak nem, akkor ér valamit. De papír vs tapasztalat közt mindig a tapasztalat az erősebb. Tehát előbb vesznek fel valakit papírok nélkül de tapasztalattal mint fordítva.
Azért is fölösleges Svájcba a papírokra kihegyezni a hangsúlyt, mert úgysem fognak semmit sem elismerni. Mivel nem EU tag így nekik mindenből sajátjuk van. Pl hiába mutogatod az europassos targoncás papírjaidat, azzal ott kitörölheted, mert Svájcban saját targoncás vizsgájuk van.
Így ha jön valaki papírok nélkül, de több év tapasztalattal akkor azt felveszik és utólag valami gyorstalpalón a munkaadója kifizeti neki, hogy legyen papírja róla. De ha te a papírokat hegyezed előtérbe (jó magyar szokás szerint) akkor sehova nem fognak behívni.
szerintem ilyen CNC hülyeségre nem raknak be papír nélkül itthon sem.
Villanyszerelőre szavazok, írásodból ítélve túl értelmes lennél festőnek, és nem bírnád a kollegák színvonalát :D :D
#6
Pedig a legtöbb CNC akivel itt találkoztam nem rendelkezett semmilyen papírokkal, csak tapasztalattal. És pl az egyik közeli cnc-s barátom mondta, hogy mivel nem a papírokat nézték hanem a tudást ezért felvették speciális orvosi műszereket gyártó cégbe is (többek közt).
Hát.. végülis a barátod, csak nem kamuzik.
Csak nem tudom elképzelni a szitut, gyári meló, sok-sok pénz van az adott dologban, és " gyere ide béla, aki életében nem láttál még ilyet, és marasd ki ezeket a dolgoakt "
Ellenben egyéb szakmunkánál reális ez, hogy na gyere ide Alfonz, vésd ki először ennek a csőnek a helyét, majd megmutatják hogy kell bekötni egy konnektort, és szépen sorjában.
‘’ Azért is fölösleges Svájcba a papírokra kihegyezni a hangsúlyt, mert úgysem fognak semmit sem elismerni. Mivel nem EU tag így nekik mindenből sajátjuk van.’’
Nagyon sok mindent elismernek, illetve hivatalosan el lehet ismertetni a végzettséget. De nyilván sokan jönnek ki mindenféle végzettség vagy akár nyelvtudás nélkül, aztán néhánynak szerencséje van és a legaljáról feljebb küzdi magát, de sokan hamar vissza is mennek Magyarországra. És pl egy gyári meloval nem leszel előrébb mint otthon. Ha nincs meló, nincs tartózkodási engedély sem… nézz be egy két svájci-magyar csopiba Facebookon és kérdezd meg az itt élőket, mennyire számít a papír…
#8
Mondjuk azt nem tettem hozzá, hogy ez is külföldön volt. Itt meg gyakran vannak ilyesmik. (Nyilván nem Svájcról van szó)
#9
"egy gyári meloval nem leszel előrébb mint otthon."
Ez komoly? Svájcban? Ahol havi nettó 3000 alatt szinte lehetetlen legális munkát találni? Ez mennyi is forintban? 1.2 millió (legalább). Mikor keres Magyarországon egy gyári munkás ennyit?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!