Hogyan lehetnék fizikus a paksi atomerőműnél?
"egyébként ott mit csinál egy fizikusm? vagy egy mérnök? sose értettem, hogy mit dolgoznak ott, "
Azért egy portásra mégse lehet rábízni egy hasadóanyagokkal telepakolt reaktort, hogy "Józsi bácsi, ha ez a piros lámpa villogni kezd, akkor húzza meg azt a sárga kart."
Ha már végzett fizikus vagy, úgy, hogy jelentkezel oda nyitott pozícióra (ha nem találsz olyat, ami pont megfelel, akkor legalább az önéletrajzod elküldésével, hátha van olyan, ahova beférsz). Gondolom egyébként nem ez a helyzet, mert ez elég egyértelmű. Viszont, annak, aki kérdezte mit csinál ott egy fizikus:
Ha még nem vagy végzett fizikus, akkor el kell végezned a megfelelő egyetemi képzést. Én a BME-t ismerem (és ajánlom*), itt a fizikus vagy energetikai mérnök/atomenergetika specializáció BSc-t és a fizikus/Nukleáris technológia specializáció MSc-t kell elvégezned. Nem tudom egy ELTE fizikus BSc képzés mennyire más, ahogy most ránéztem ott nincs nukleáris technika specializáció, egy tárgy van mutatóba az utolsó félévben a sima fizikus specializáción.
Ha még középiskolás vagy, akkor felvin nézz utána, hogy milyen követelményei vannak ezeknek a szakoknak.
*Olyan értelemben ajánlom, hogy az egyetemek közül. Egyébként két közeli ismerősöm van, aki atomfizikán végzett, egyikük sem oda ment el dolgozni, nagyon jellemző, hogy a fizikusok némi átképzéssel inkább programozni mennek el. Sokkal jobban fizet, plusz nem is Paksra kell lemenni. De ha neked akkor is ez lesz a célod, ez megteremti az utat, az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!