Fizikusként manapság mennyire nehéz elhelyezkedni?
Próbálj rákeresni guglival erre: fizikus állás
Legtöbb helyen gyakorlati területre keresnek, mérnök vagy fizikus végzettséggel, pl. programozás, jármű vagy egyéb szimuláció, stb.
Példa az egyik oldalról:
"Hajtáslánc fejlesztő mérnök ... gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, villamosmérnöki vagy fizikus végzettség ..."
Ha kutató fizikus állást keresel, olyat tényleg nehéz találni. Oda nem "elhelyezkedni" szoktak, hanem megpályázzák, esetleg ajánlással vagy kihalásos alapon megy. Érdemes az iskolán keresztül érdeklődni, ahol végeztél.
@2: De kedvesnek tetszik lenni... Egyébként a millenium környékén nem létezett a KFKI, nem voltak egyetemek stb?
Gnädig meg nem fizikusként dolgozott az országban?
Biztonsági őr? Gnädignek valóban voltak néha fura megszólalásai, de aligha a biztonsági őr szakmát ajánlgatta...
Mellesleg fizikusként végeztél, de lila gőzöd nincs, hogy megy az elhelyezkedés a kutatás világába? Vannak bajok. Ami mondjuk nem ordítana annyira, ha nem lennél akkora tapló, hogy beszólsz azoknak, akik segíteni próbálnak olyasmiben, amit magadnak is kellene tudnod...
Fizikusként végeztem 2015-ben.
Akit az alapkutatás érdekel, annál csakis az akadémiai szféra jöhetett szóba. Ott nem a habzsi-dőzsi, hanem inkább forrásmegvonás jellemző, ennek ellenére nem mondanám különösebben nehéznek a bekerülést, sokkal inkább az a visszatartó tényező, hogy nem akar az ember 35 éves koráig (meg úgy nagyjából az egész életében) alamizsnából kuporogni.
Akit az alkalmazott kutatás érdekel: hülyére nem válogathatod magad, de megvan az a néhány, az ezredforduló óta sokat bővült cég, akik rendszeresen keresik a fizikusokat (és nem azért, mert kikupálódott az ilyen-olyan rendszerelemző képességük, hanem konkrétan a szakmájuk mély ismerete miatt, alkalmazott kutatói munkakörben). Itt alapvetően csekély a fluktuáció (bár az újabb generációkban nagyobb), inkább bővülés miatt vesznek fel új embert, te is megbecsülöd dolgozóként a helyed, mert a szakmai igényeidet nem sok munkáltató elégíti ki, és a cég is megbecsül, mert rohadt nehéz hozzáértő embert találni. (ha pedig nagyon tele a bakancs, gond nélkül át tudsz nyergelni egy mérnökibb jellegű fejlesztő munkahelyre)
Szóval összességében a mi időnkben végzett emberek közül aki a szakmájában akart dolgozni, az összességében tud is.
A tapasztalat az (saját releváns tapasztalatom nincs), hogy fizikusként nem egyszerű megélni Magyarországon. A legtöbb fizikus kutató végzettségű diplomata átképzi magát fizika tanárrá. :)(:
Kicsi arány, akik optimális támogatásban el tudnak helyezkedni. A volt szaktársaim nagy része fizika tanárként dolgozik, vagy pályát módosított.
A cégek 99%-a kizarolag profit-orientalt. A gyogyszeripar nem egeszseget tamogat, hanem beteg embereket generál stb.
Nagyon sok az anyagi érdek. 🙃
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!