A magyarok miért fogadják el hogy agyon vannak dolgoztatva fagyipénzért?
Egy jó barátom külföldre költözött, Svédországba.
Voltam kint nála és volt szerencsém belelátni a munkakörülményekbe, mintha egy más világ lenne.
Az emberek halál nyugodtan elvannak, nem stresszelik szét az agyukat, nem dolgozzàk agyon magukat.
Ő ugyan abban a pozícióban dolgozik kint multinàl mint itt, elmondása szerint negyed annyit dolgozik, és tripla annyit keres. Egyébként sokkal jobban néz ki mint amikor itt élt, látszik rajta a más életstílus, tehát lehet igazság abban amit mondd.
Külföldön miért becsülik meg jobban az embereket?
"Egyébként sokkal jobban néz ki mint amikor itt élt,"
Ilyet már én is tapasztaltam olyannál, aki hónapokig Kanadában élt. Miután visszajött, 1-2 hónap múlva "visszaállt" az itteni standard-ra: legörbülő száj, karikásodó szemek, mosolytalanság, stb.
Én úgy érzem, hogy a fiatalok ('90-es évek és utána születettek) körében elindult egy újfajta gondolkozási folyamat. Az idősebbek sokat szidalmazzák ezt a generációt, mondván, hogy "büdös a munka, de cserébe milliomosok akarnak lenni", csak fel kell ismerni, hogy ez egy változási folyamat is egyben, hogy kezdjük elengedni a megalkuvó jobbágy szerepet. A fiatalabbak már nem akarnak kiszolgáltatottak lenni, lojálisak lenni a mostohakörülményekre, a munkaadónak ezért szépen, lassan igazodnia kell.
A gondolkodásban legelől járó szektor az informatika, én ebben dolgozom, erős munkaerőhiány van, és alacsony az átlagéletkor, ami rengeteg alkalmazkodást kényszerít ki a munkaadóból. De pár év/évtized és a többi szektorba is le kell csorognia ezeknek a munkavállaló-barát elképzeléseknek.
#22: "a munkaadónak ezért szépen, lassan igazodnia kell."
Ez, tapasztalataim szerint (legalább is szoftverfejlesztő berkekben) oda vezetett, hogy ma már az egyesek szerint népszerűtlen (de szükséges) feladatokat nem kiosztják nekik, hanem szinte kipuhatolják, hogy akarja-e csinálni (mert esetleg odébb áll). Továbbá, egyes cégek inkább játszótér (óvoda?!) benyomását keltik, mint munkahelyét, az olyan dolgok miatt, mint babzsák, X-Box, Darts, tortanap, gyümölcsnap, olyan szoba, ahol egyedül lehet akinek "kiakadt" valamin a lelke, stb. Ezek hiányát még nem nevezném "mostohakörülményeknek", amikor a német anyacégnál jártam, ott semmi ilyen nem volt.
#23 itt sok ember igényének meg kell felelni. Engem nem izgat a babzsák fotel, meg a csocsóasztal, de elfogadom, ha valakinek igen, mert mondjuk a munkatársai a barátai és szeretne velük lógni munka után és van lehetőség szórakozásra a cégnél.
Viszont az, hogy távmunkában dolgozok, akkor ugrálok el napközben szó nélkül, amikor csak akarok, és ha megunom a projektemet, a főnököm bármikor együttműködik, hogy találjunk új, érdekes feladatot, beleszólásom van a saját munkafolyamataimba, az annál többet számít.
#24: " ha megunom a projektemet"
Na, ez az amit én már nem fogok fel, ehhez már túl régen dolgozom (más szóval "öreg" vagyok).
#25: Gratulálok hozzá amit elértél.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!