Tényleg a szakmunkásoké a jövő?
Egy jól menő szakmunkás vállalkozó ismerősöm mondja hogy ebben van pénz, ez a jövő.
A régi valódi mesterek mennek nyugdíjba, aki meg fiatal és jó szakember az megy külföldre.
Már most alig van itthon jó szakember, a mai fiatalok nem akarnak fizikai munkát végezni, a többség főiskolára, egyetemre megy.
Ez valóban így van?
"menő szakmunkás vállalkozó ismerősöm"
...
"vállalkozó"
Ő nem szakmunkás.
A fizikai munka huszonévesen jó, de +40 évesen esetleg 1-2 műtét vagy kóros gyulladás után nem akarsz egésznap fizikailag terhelő munkát végzeni.
Szerintem az a legjobb munka, ahol home officeban 4 óra tényleges munka után kapsz rettenetesen sok pénz.
Akkor van benne pénz, ha a 18-19 éves frissen végzett szaki:
-tud alapítani vállalkozást(mert a szüleid adnak rá pénzt)
-be tud állni a családi vállakozásba és majd egyszer megörökli
Ha nem, akkor bizony marad a nettó 200-250es fizu és a nyomor. A jól menő vállalkozók nem adják oda a profitot a melósaiknak. Ki lehet számolni, h a szakmunkás fizetésből mikor jut el valaki önerőből a cégalapításig.
Nem, a jövő nem a szakmunkásoké. A jelen a szakmunkásoké. Mert a kormány a csokkal meg az egyéb kölykezőtámogatásokkal és az alacsony kamatokkal felfújt egy lufit az építőiparban, amire még rátett egy lapáttal a kivándorlás, amit te is írsz. Ez utóbbi amúgy megállt, minek mennének ki, ha itthon is nagyon jól lehet keresni katázva?
Gondolom fiatal vagy, nem láttad, mi volt 2008-2009 után. A 2000es évek elején hasonló óriási felfutás volt az építőiparban. Azt a devizahitelezés fújta fel. Nekem is volt vállalkozó ismerősöm, aki sorra vette a hatalmas házakat BP agglomerációjában, annyira jól ment neki a szekér. 2010-2011-ben meg már valami huszadrangú MLM bemutatóra hívott és panaszkodott, hogy semmi, de tényleg semmi nem épül, nincs munka.
Ez lesz most is. A kamatok már megemelkedtek, fognak is még. A fizetések nem tudnak már lépést tartani az inflációval.
A jövő azé, akinek a munkahelye válságálló.
A jövő azé, akinek a szakmája globálisan helytálló. Illetve nem helyhez kötött.
Lásd programozók.
Alk. matematikusok.
Az építőipari kivitelezés az az iparág, ahova a legnehezebben férkőzik be az automatizálás. Bőven van még benne potenciál, sőt mondhatni hogy teljesen belátható időn belül biztosan nem fog az automatizálás úgymond "rátelepedni" a kivitelezőkre, szerviz szolgáltatásokra. Amíg megy az építőipar, a szakmunka jól fog jövedelmezni. Nem feltétlenül kell vállalkozásba gondolkodni, 2 kezi munkával alkalmazottként is meg tudsz keresni heti 44-48 órában 6-7x0 eft-ot. Abból már lehet saját tőkét összerakni vállalkozáshoz, az induláshoz szükséges eszközparkot és gépjárművet beszerezni pár éven belül. Amire ezen kérdés alatt is hivatkoznak a fórumtársak mint negatívum és jövő, az az eü állapot romlása a munka hatására, és a helyhez kötöttség. Mind a kettő olyan hatás, ami nem biztos, hogy minden szakmunkában tevékenykedő emberre hatással van. Egyrészt egyén, genetika függő, hogy az adott fizikai terhelést hogyan tolerálja a szervezet. A nehéz fizikai munkát igénylő fázisokat általában segédekkel végeztetik. Másrészt nem mindenkinek az a prio, hogy egy laptoppal az ölében szó szerint bárhonnan képes legyen dolgozni. Ez szintén egyéni, egyéni értékrend és egyéni képességek kérdése.
Ma szakmunkával, töredék befektetett tudásbázissal és energiával meg tudod keresni egy senior villamosmérnök fizetését. Ez tény. Hosszú távon ez változhat, a szellemi hozzáadott érték stabilabb, válságállóbb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!