Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem merek felmondani a munkahe...

Nem merek felmondani a munkahelyemen, bármilyen nevetségesen hangzik. Tippek?

Figyelt kérdés
Igazából egy 2 hónapja vagyok itt, kimondom, szar. Szívvel-lélekkel csinálom, mégsem jó senkinek soha semmi, mindenért le vagyok baszva, sírva megyek, sírva jövök. Mindent beleadva próbálkozom, de kevés nekik. A lassan 10 éve ott dolgozó, nálam 10 évvel idősebb kollegámhoz hasonlítanak, úgy, hogy 19 évesen vagyok itt, első munkahely, tényleg igyekszem. Normális betanítást sem kaptam. A fizuval is át vagyok baszva, már tiszta, keveset kapok. De egy olyan hely, olyan pozíció, ahol haragudás lesz a vége annak, hogy főleg ennyi idő után eljövök. De döntöttem, nem szeretnék maradni. Hogy kellene csinálnom? Szerintem konkrétan ezért is le leszek ugatva, hogy felmondok. :D

2022. jún. 10. 22:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
Jézus, mit foglalkozol mások haragudásával? Ők se foglalkoznak azzal, h normálisan beszéljenek veled, betanítsanak meg ne basszanak át a fizuval. Csak magaddal foglalkozzál, h neked mi a jó.
2022. jún. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

" de a te esetedben én inkább szénné szívatnám a főnököt."


Ilyet nem ajánlok senkinek! A mérgedet, feszültségedet ne így vezesd le, inkább fuss egy-két kört valahol.


Miért nem ajánlom?


Soha, de soha nem tudhatod, hogy az életed során mikor jön még egyszer szembe az, akivel így viselkedtél. Lehet, hogy éppen döntési pozícióban lesz valahol és a múlt miatt nem melletted fog dönteni, ami Téged nagyon hátrányosan is érinthet. Sokszor életet menthet, ha tisztességesnek és normálisnak tartanak attól függetlenül, hogy a mostani távozásod nekik problémát generál. Nem tudhatod. Ezt senki nem tudhatja...

2022. jún. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Teljes mértékbe átérzem. 29 éveaen én is belefutottam egy ganyé melóba.

Az állásinterjún ment a szép, ment az etetés.

Munkaszerződés megkötése után a 3. Napon tele lett a tudatom. Igazából nem a melóval, hanem azzal, hogy vannak emberek akik úgy gondolják, hogy bármivel is többek lennének a másiknál.

Rengeteget agyaltam, haragudtam magamra, a cégre, és felmondtam.

A papirozás kellemetlen volt, a boszorkány még a üzemorvosi díját is levonta a fizumból, de nem érdekel. Megkönnyebbültem, egy tapasztalattal több lett. Ez 5 éve volt....

2022. jún. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Pont azért bánnak így veled, mert tudják, hogy nem mersz felmondani. Esélyes, hogy már eleve azért pont téged választottak, mert látták rajtad, hogy olyan személyiség vagy, akivel bármit megtehetnek, tűrni fogja.


Mérlegeld, hogy mi mennyire fontos neked, mik a kilátásaid másik munkára, jobb fizetésre, stb. Nem árt, ha már előbb elkezdesz más munkát keresni, mielőtt itt felmondasz, így könnyebben tudsz váltani és kevésbé kell attól tartanod (amivel valószínűleg meg is próbálnak majd rád ijeszteni), hogy mást úgyse találsz, stb.


Ha máshol csak a légkör, bánásmód jobb és ugyanolyan rosszul keresel, már akkor is jobban jársz. Ha még jobb fizetést is kaphatsz, akkor pláne érdemesebb felmondanod.


Ha ezen a helyen nincs más ember, nehéz beosztani a munkát, ha eljössz, akkor tárgyalási helyzetben lehetsz, hogy magasabb fizetésért maradsz még egy darabig, pl. amíg találnak helyetted valakit, de valószínű, hogy jobban jársz, ha inkább szabadulsz minél hamarabb.


Azt azért nézd meg a szerződésedben, hogy mennyi idő a felmondás.

2022. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Ilyenkor a következő eljárások jöhetnek szóba:

a) Menj be a főnök irodájába és borítsd rá az íróasztalát, majd h*gyozd szembe, amíg feltápászkodik. Ezután vágd a képébe a felmondásodat, és jóidő.

b) Mielőtt a főnök beérkezik sz@rj egy jókorát az asztala közepére, és abban helyezd el a felmondásodat. Ebben az esetben nem fontos találkoznotok sem.

c) Ha főnöknek nincs helyben irodája és íróasztala akkor sajnos nincs jó megoldás.

2022. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Elkértem a bérpapíromat, amin közel 30 ezer Ft-tal több állt, mint amit kézbe kaptam. :D Ma meg pénteken bejövök még, szombaton felmondok.
2022. jún. 15. 13:39
 17/21 A kérdező kommentje:
Már így is a 2 hónap alatt körülbelül 70 ezerrel vert át. Sajnos bizonyítani nem tudom, átvettem a készpénzt, aláírtam a papírokat..De nekem már csak az a lényeg, hogy elmenjek.
2022. jún. 15. 13:42
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát nekem télen volt egy olyan, hogy elfogadtam egy állást, rohadt jó volt a pénz, de egy hét után kiderült, hogy ilyen prosztó, alávaló bandával még a büdös életben nem találkoztam, különös tekintettel a főnökasszonyra. Három hétig még azzal pöcsöltem, hogy előkészítettem a távozásomat, beadtam pár jelentkezést, volt már néhány utolsó körös interjúm, gondoltam, megvárom amíg egyik bejön, aztán adios.

Aztán volt egy húzása az öregasszonynak, ami annyira kiverte a biztosítékot, hogy nem vártam meg, elküldtem őket a halál f***ra, és leléptem. Súlyosbította a helyzetet, hogy egy másik velem együtt érkezett kollega pár nappal korábban már távozott, szóval oltári nagy balhé tört ki, elmondtak mindennek és az utolsó napjaimat ki se fizették. Gondolkodtam rajta, hogy beperelem őket emiatt, de aztán úgy voltam vele, hogy le van szarva, csak röhögök a szerencsétlenkedésükön.Egy srác aki ottmaradt mesélte, hogy állítólag még áprilisban is azon hörögtek, hogy mekkora paraszt voltam, hogy otthagytam őket a szarban. Hát van ez így.

2022. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

"Sajnos bizonyítani nem tudom, átvettem a készpénzt, aláírtam a papírokat."


Pontosan ezért szokás előbb elolvasni a papírt, aztán megszámolni a pénzt, hogy annyi-e, mint ami a papíron van és csak azután aláírni, hogy egyeznek a számok. Ha nem egyeznek, akkor aláírás előtt reklamálsz.


Ez nem bizalom kérdése, nem szeretet kérdése. Bárki tévedhet a legnagyobb jóindulat mellett is. Szerződés olvasva, pénz számolva jó.


SEMMIT nem írunk alá anélkül, hogy előtte elolvasnánk!!!!!

2022. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"és az utolsó napjaimat ki se fizették. Gondolkodtam rajta, hogy beperelem őket emiatt"


A jövőre nézve:

Emiatt nem perelni kell, hanem panaszt tenni a felettes hatósághoz. Kormányhivatalokban találod őket, mint munkaügyi/munkavédelmi felügyelőség, munkaügyi/munkavédelmi hatóság stb. Ők az illetékesek...

2022. jún. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!