Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem merek felmondani a munkahe...

Nem merek felmondani a munkahelyemen, bármilyen nevetségesen hangzik. Tippek?

Figyelt kérdés
Igazából egy 2 hónapja vagyok itt, kimondom, szar. Szívvel-lélekkel csinálom, mégsem jó senkinek soha semmi, mindenért le vagyok baszva, sírva megyek, sírva jövök. Mindent beleadva próbálkozom, de kevés nekik. A lassan 10 éve ott dolgozó, nálam 10 évvel idősebb kollegámhoz hasonlítanak, úgy, hogy 19 évesen vagyok itt, első munkahely, tényleg igyekszem. Normális betanítást sem kaptam. A fizuval is át vagyok baszva, már tiszta, keveset kapok. De egy olyan hely, olyan pozíció, ahol haragudás lesz a vége annak, hogy főleg ennyi idő után eljövök. De döntöttem, nem szeretnék maradni. Hogy kellene csinálnom? Szerintem konkrétan ezért is le leszek ugatva, hogy felmondok. :D

2022. jún. 10. 22:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Próbaidőn vagy, küldesz egy ajánlott, tértivevényes levelet, hogy felmondasz. Be se kell menned
2022. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Dohányboltról beszélünk, ketten váltjuk egymást ugye, sajnos nem ilyen egyszerű. Vagy én gondolom rosszul?

A szerződést kb. 3 hét után megkötöttük.

2022. jún. 10. 23:06
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
De, ilyen egyszerű
2022. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

Fel kell mondani azonnal, és akár feljelenteni őket h kötekednek.

Ügyes vagy te találsz ennél sokkal jobb állást is.

2022. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd ott sajnos ez egy frusztráló szar meló, dohányboltosként mondom.
2022. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
próbálkozz lehet h utólag nem is szar csak te vagy pancser
2022. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

ezt nem szabad csinálni.

Húzz el onnan, ők meg rohadjanak meg.

Szívasd meg őket minél jobban!

2022. jún. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

"Próbaidőn vagy,"


Ezt konkrétan nem tudhatod.


Ugyanis próbaidő kizárólag akkor van, ha abban a két fél megegyezett és az írott szerződés is tartalmazza. A próbaidő nem egy kötelező dolog, ebből kifolyólag nem is automatikus...


"sírva megyek, sírva jövök."

Ott kell hagyni, lényegtelen, hogy mennyi ideje vagy ott. Tapasztalat, hogy semmi nem fog változni.


Ha a szerződésedben van kikötve próbaidő, akkor azon belül bármikor közölheted a felmondásod a munkáltatóddal. Próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú. Ez annyit jelent, hogy a felmondás közlését követő pillanatban megszűnik a munkavégzési kötelezettséged, tehát dönthetsz úgy, hogy egyből távozol, de a munkáltatóval való egyeztetést követően az sem kizárt, hogy az adott "műszakot" még ledolgozod. A munkaviszonyod aznap megszűnik. A ledolgozott időre bérezés jár!

Mivel írott szerződésed van, ezért a felmondást is írásban kell közölnöd! Felmondás esetén nem az a mérvadó, hogy milyen dátumot írtál a felmondásodra, hanem az, hogy azt a munkáltatóval mikor közölted (adtad át neki a felmondásod). Ugyanis a felmondás annak közlésével vált ki joghatást. Éppen ezért a felmondást két egyező példányban írjuk meg. Az egyiket átadjuk a munkáltatónak, a nálad maradó másik példányon pedig dátummal ellátva átvetetjük vele. Így igazolhatod egy vita esetén, hogy szabályosan és a határidőket betartva mondtál fel.


Ha a szerződésedben nincs kikötve próbaidő, akkor más a jogi helyzet. Olyan esetben nem tudsz rögtön menni, mert a felmondás közlését követő napon elindul a felmondási időd, ami alapból 30 nap, de ha a szerződés ettől eltér, akkor a szerződésben megjelölt felmondási idő a mérvadó.

A felmondási időt le kell töltened az adott munkáltatónál...


A felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Ez annyit jelent, hogy nem kell hozzá a másik fél beleegyezése. A közléssel joghatást vált ki, tehát az kell, hogy a munkáltató átvegye azt.

A felmondásod nem vagy köteles indokolni! Tehát ne is tedd meg. Legalábbis írásba ne.


"Dohányboltról beszélünk, ketten váltjuk egymást ugye, sajnos nem ilyen egyszerű. Vagy én gondolom rosszul?"

Igen, Te gondolod rosszul. Neked felmondás után már nem kell ezekkel foglalkoznod, ez a munkáltató problémája, majd megoldja. Nem szabad ilyenekből lelki problémát kreálni magadnak. Pontosan azért nem, mert ez már nem a Te problémád.

2022. jún. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Ugye ott kezdődik ez az egész hogy tudni kéne, te magad mit írtál alá
2022. jún. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Nekem a múltkor 2 nap után gondoltam azt, hogy ezt így nem.

3. nap a munkaügyön kezdtem és felmondtam, tegyél te is így.

Az, hogy ki sértődik meg rajta, ne érdekeljen. Átvertek, gondolj erre.

Ha nagyon lojális szeretnél lenni, akkor a pihenőnapod előtti utolsó munkanapon mondj fel, de a te esetedben én inkább szénné szívatnám a főnököt.

2022. jún. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!