Nem merek felmondani a munkahelyemen, bármilyen nevetségesen hangzik. Tippek?
Dohányboltról beszélünk, ketten váltjuk egymást ugye, sajnos nem ilyen egyszerű. Vagy én gondolom rosszul?
A szerződést kb. 3 hét után megkötöttük.
Fel kell mondani azonnal, és akár feljelenteni őket h kötekednek.
Ügyes vagy te találsz ennél sokkal jobb állást is.
ezt nem szabad csinálni.
Húzz el onnan, ők meg rohadjanak meg.
Szívasd meg őket minél jobban!
"Próbaidőn vagy,"
Ezt konkrétan nem tudhatod.
Ugyanis próbaidő kizárólag akkor van, ha abban a két fél megegyezett és az írott szerződés is tartalmazza. A próbaidő nem egy kötelező dolog, ebből kifolyólag nem is automatikus...
"sírva megyek, sírva jövök."
Ott kell hagyni, lényegtelen, hogy mennyi ideje vagy ott. Tapasztalat, hogy semmi nem fog változni.
Ha a szerződésedben van kikötve próbaidő, akkor azon belül bármikor közölheted a felmondásod a munkáltatóddal. Próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú. Ez annyit jelent, hogy a felmondás közlését követő pillanatban megszűnik a munkavégzési kötelezettséged, tehát dönthetsz úgy, hogy egyből távozol, de a munkáltatóval való egyeztetést követően az sem kizárt, hogy az adott "műszakot" még ledolgozod. A munkaviszonyod aznap megszűnik. A ledolgozott időre bérezés jár!
Mivel írott szerződésed van, ezért a felmondást is írásban kell közölnöd! Felmondás esetén nem az a mérvadó, hogy milyen dátumot írtál a felmondásodra, hanem az, hogy azt a munkáltatóval mikor közölted (adtad át neki a felmondásod). Ugyanis a felmondás annak közlésével vált ki joghatást. Éppen ezért a felmondást két egyező példányban írjuk meg. Az egyiket átadjuk a munkáltatónak, a nálad maradó másik példányon pedig dátummal ellátva átvetetjük vele. Így igazolhatod egy vita esetén, hogy szabályosan és a határidőket betartva mondtál fel.
Ha a szerződésedben nincs kikötve próbaidő, akkor más a jogi helyzet. Olyan esetben nem tudsz rögtön menni, mert a felmondás közlését követő napon elindul a felmondási időd, ami alapból 30 nap, de ha a szerződés ettől eltér, akkor a szerződésben megjelölt felmondási idő a mérvadó.
A felmondási időt le kell töltened az adott munkáltatónál...
A felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Ez annyit jelent, hogy nem kell hozzá a másik fél beleegyezése. A közléssel joghatást vált ki, tehát az kell, hogy a munkáltató átvegye azt.
A felmondásod nem vagy köteles indokolni! Tehát ne is tedd meg. Legalábbis írásba ne.
"Dohányboltról beszélünk, ketten váltjuk egymást ugye, sajnos nem ilyen egyszerű. Vagy én gondolom rosszul?"
Igen, Te gondolod rosszul. Neked felmondás után már nem kell ezekkel foglalkoznod, ez a munkáltató problémája, majd megoldja. Nem szabad ilyenekből lelki problémát kreálni magadnak. Pontosan azért nem, mert ez már nem a Te problémád.
Nekem a múltkor 2 nap után gondoltam azt, hogy ezt így nem.
3. nap a munkaügyön kezdtem és felmondtam, tegyél te is így.
Az, hogy ki sértődik meg rajta, ne érdekeljen. Átvertek, gondolj erre.
Ha nagyon lojális szeretnél lenni, akkor a pihenőnapod előtti utolsó munkanapon mondj fel, de a te esetedben én inkább szénné szívatnám a főnököt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!