Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha alkalmi munkavállalói...

Ha alkalmi munkavállalói könyvvel szeretnék dolgozni, a munkáltatómnak miért kell megadnom a TAJ-számomat, illetve a magánnyugdíjpénztári tagságom adatait?

Figyelt kérdés

Szeretném még azt is tudni, hogy neki milyen adminisztrációs tevékenységeket kell még azon kívül elvégeznie (ha legálisan alkalmaz a kiskönyvvel),hogy nekem beragasztja a bélyeget + pecsétel, aláír.

A TB felé ő fizet valamit utánam?

Olyanok írjanak, akik maguk is ezzel szoktak dolgoztatni.

Köszönöm.


2008. dec. 19. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az dataidat egy füzetben vezeti,amit lead a könyvelőnek, ő meg nyilvántartja,mikor ki mennyit dolgozott a vállalkozónál.A TB felé nem fizet utánad,hiszen Ő a közteherjeggyel letudja az adót.A TB felé akkor kéne fizetnie,ha bejelentene.
2008. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert egy alkalommal ajánlott egy ember munkát, ő elkérte mindegyiket, le is fénymásolta ( amit igen furcsának tartottam ),és olyasmit mondott, hogy a magánnyugdíj pénztári tagság azért kell, hogy be tudja fizetni " azt a 8%-ot", de hogy ezt mire értette végképp nem tudom, nem fejtette ki..
2008. dec. 19. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmi mvállalói kézikönyvbe beragasztott közteherjegy alapján, Te jogosult vagy Eü szolgáltatásra, baleseti tp-re illetve nyugdíjhoz szolgálati időre.Ugyanúgy minden egyes nap munkaviszonynak minősül. Be kell jelenteni az Apehhoz, ahhoz pedig kell a magánnyugdíj pénztári okiratod fénymásolata! Üdv
2008. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vonom kétségbe, amit írtál, de már dolgoztam vele, ott nem kérték ( legális munka volt, közteherjegyet ragasztott a munkáltató ), de ez a bizonyos munkaadó, aki a legutóbb foglalkoztatott volna,az ING MNYP fele akarta bevallani azt a bizonyos 8%- ot, amit előzőleg írtam, holott nem vagyok ott tag.
2008. dec. 19. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján akarta az ING felé bevallani? A pénztár csak akkor tud lekönyvelni valakit, ha van mögötte pénztári tag. Nem tudja máshová beküldeni a nyugdíjjárulékodat, ezt nem értem...
2008. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én sem értettem anno, de volt egy olyan gyanúm pont emiatt, hogy csak hasznot akart húzni belőlem az ürge, mert munkát ajánlott, de ehhez be akart - szerintem - fűzni, hogy legyek ING-tag, azért volt ennyire elfoglalva ezzel + azzal, hogy én készítsek fénymásolatot az AMK-ról.

Zavaros volt nekem ez az egész, a munkából sem lett semmi, de így utólag nem is bánom...Köszi a válaszokat.

2008. dec. 19. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha beírja a könyvedet lepecsételi és a közteherjegyet beragasztja, akkor te nyugodt lehetsz, mert a munkaügyi központban neked ezeket a napokat beszámítják majd! Ha Ő nem intézi el a kötelességeit legfeljebb megbüntetik! Ezzel neked nem kell foglalkoznod!

Az adataidat meg kell adnod, mert anélkül nem tudja bevallani a napjaidat! Sőt a törvény szerint TAJ szám és adóazonosító nélkül nem fizethet ki neked senki semmilyen jövedelmet! A magánnyugdíjpénztári azonosítót is kéri az APEH-os bevallás (persze ha van)! Belléptetni csak akkor tud ha konkrétan beléptető (vagy átléptető) papírt aláírat veled!

A fénymásolást a könyvelőirodák azoktól a cégektől szokták kérni, ahol az ügyvezetőnek vagy sikerül hibátlanul lemásolni néhány számot vagy nem!

2008. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Taj-szám, az adóazonosító,anyja neve, születési idő, hely, ez mind kell, ugyanis a munkaadó aki a kiskönyvbe ragaszt közteherjegyet, beírja a munkavégzéshez szükséges adatokat, vezet nagyon sok analítikus nyilvántartást. A közteherjegyet pedig havonta bevallja az Apeh-nak a 0808-as nyomtatványon. A munkaügyi központhoz január 15-ig le kell adni a kiskönyvet, és ők küldik az igazolást ezekről a ledolgozott napokról. Igen, jogosan kérik az adataidat.
2008. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!