Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van 2 millió megtakarításom ,...

Van 2 millió megtakarításom , mibe lenne érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 04:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyok pénzügyi tanácsadó, csak az egyéni véleményemet írom le.

Szerintem is érdemes diverzifikálni a portfóliód. Ugye az arany azért jó mert kívül esik ezen a fiat pénz rendszeren. Az arany nem valaki más adóssága, nem úgy mint a fiat pénz amit használunk. Az aranyból meghatározott mennyiség van készleten, ezért nem lehet elinflálni. Továbá ha háború van akkor is mindig az aranyat menekítik először, mert azt nem lehet nyomtatni. Ami szerintem most jó befektetés az az élelmiszer, de ez is szaktudást igényel. Ha nincs sok pénzed akkor érdemes konzerveket vásárolni, továbbá üzemanyagot. A gazdaságban vannak kisseb és nagyobb ciklusok, és most úgy néz ki, hogy elértük egy egyik nagyobb ciklusnak a végét, amikor is újra kell majd indítani a rendszert, ezért sem jó most a hitelezői oldalon állni.

2022. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
4%
A Harmony egy kiváló blokklánc projekt melynek a kriptovalutája (ONE) jelenleg 12 centet ér, viszont volt már fent 35 cent körül is. Mivel jelenleg a 60. hely körül helyezkedik el és viszonylag kicsi a piaci kapitalizációja, így egy következő bull run-nál teljesen reális, hogy 1 dollár fölé emelkedjen az ára. Én jelenleg ebben tartom a legtöbb pénzem, most a hetekben is 12 centről felment majdnem 18-ra pár napon keresztül.
2022. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy akik lepontozzák a kriptos válaszokat, láttak már normális pénzt másmilyen befektetésekből, és úgy hogy nem évtizedek alatt?

De biztos jó lehet aranyba meg ilyenekbe fektetgetni, aztán 5 év után elrakni az 10% profitodat. :D

2022. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Én nem pontoztam le, viszont az emberek olyanba szeretnek fektetni amit értenek. Megnéztem a Harmonyt de nekem nem tetszik mert nincs max supplyja, ezért én soha nem fektetnék belé.

Az arany sem azért jó mert mert nagy profitot tudsz vele elérni, hanem azért mert megőrzi a pénzed vásárló értékét.

2022. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
33%
2 milliót ETF-be vagy kriptóba. Ráérsz állampapírokkal óvni a vagyonodat, ha majd lesz. 2 millióval a kockázatot KERESNI kell, nem kerülni.
2022. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Bitcoin, állampapírok...


Nem javaslom olyannak, akinek a megtakarításáról van szó, mint tét.

Főleg, ha nincs ismeretség, információja a témában.

+olyan mint a kaszinó.


Nekem inkább az a kérdésem:

Mikhez értesz, mihez van érzéked/adottságod?


Vagy a kulcs kérdés:

Szereted-e a jelenlegi munkád?


Mert ha nem, ideje az önismeretnek is, nemcsak a "mit kezdjek 2millával".


Azok nem tudnak mit kezdeni a pénzzel, akik nem igazán mozdultak rá önmaguk jobb életére, annak megalapozására s pár millával azt hiszik csak úgy lesz valami jobb.


Kissé összetettebb,ám nem azt mondom, hogy lehetetlen.


Mielőtt beleélnéd magad fel kell fognod, az alap élethez képest nem olyan sok az összeg.


Csak számold össze éves kereseted, kiadásaid. Átlag ember kb 1-1.5milla/év és ezek emberek zöme épphogy megvan vagy minusza van, nemhogy félretett kerete.


Mihez értéssel, kreativitással és üzleti érzékkel 20ezerből is el lehet jutni pl akár vállalkozásig is.


Egyén és az ő képességeitől, mihez értéseitől függ.

2022. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Utolsó , ezen enis rohadt sokan gondolkozok . Kognitív képességeim rendben vannak, önismeretem 0… számból vetted ki a szót , ugyanígy gondolom .
2022. ápr. 16. 21:59
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
16-osnak igaza van, viszont állampapírba megéri fektetni. Én 4 éve kezdtem el gyűjtögetni, azóta már 10 milliónál vagyok. Lassan ingatlant fogok venni. Nekem mindigis az volt a célom, hogy kicsit kiszálljak a mókuskerékből. És ha egy lakás már ki lesz adva, akkor például az már egy biztos nyugdíjalap. (35 F) És most jöhetnek a nem tudsz megélni egy lakás kiadásából kommentek...
2022. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

18: Nem tudsz megélni egy lakás kiadásából. Ja, és brutális hozamoktól estél el az utóbbi 4 évben az állampapírjaiddal. Egy faék S&P 500 is duplázott, NASDAQ-ról nem is beszélve.

Az állampapír hosszú idő után most tűnik először értelmes opciónak kispénzű emberek számára, és csakis PMÁP-pal, a beláthatatlan infláció miatt.

2022. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19-es és van veszélye a PMÁPnak?
2022. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!