Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van 2 millió megtakarításom ,...

Van 2 millió megtakarításom , mibe lenne érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 04:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%
Bitcoinba, beteszed es varod mig felmegy az ara
2022. ápr. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
89%

Ha gyarapítani szeretnéd, az kockázatos és foglalkozósabb ennél.

Ha csak az inflációtól óvnád, nézz egy jó állampapirt.

2022. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
PMÁP, jövőre hozna neked évi 200 ezret. (fölfoghatod 13. havi fizunak vagy nyaraláspénznek)
2022. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
26%

"Ha csak az inflációtól óvnád, nézz egy jó állampapirt."


Reál értéken kevesebbet kapsz vissza mint amit betettél, és akkor ott van még a kockázat ha hiperinfláció lesz vagy államcsőd.

2022. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
4-es aztán 2 milliót mi másba tudna fektetni? Én 5 milliót is állampapírba raktam, mert ingatlanba kevés. Államcsőd esetén a forintot is kidobhatod az ablakon. Reál érték nem releváns ekkora kis összegnél.
2022. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Az állampapírba belefeccölt összeget bármikor ki tudom venni? Bátor ötletnek tartom tökorrúak kezébe adni a pénzt . A tőzsdén gondolkoztam , de ahhoz nem értek…
2022. ápr. 16. 13:25
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt mondom, hogy rossz az állampapír, de az emberek nem látják benne a kockázatot, most biztos nem tennék bele 1 forintot sem, arról nem is beszélve, hogy kevesebbet kapok vissza reál értéken mint amit beteszek.
2022. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Mivel csak államcsődnél van kockázata. Amire EU-s országban nincs esély (lásd Görögo.). És még mindig várjuk az ötletet, hogy akkor mibe fektetnél 2 vagy 5 millió Ftot. Valutába? Az is inflálódik.
2022. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
10%
Nem csak államcsődnél van kockázata, hanem hiperinflációnál is. Továbbá a fiat pénzeknek amiket használunk van egy működési elvük, miszerint folyamatosan veszítenek az értékükből. Egy életen át megtakarítasz de az a pénz egyre kevesebbet ér. Az államok és bankok sem hiába veszik az aranyat miközben adósodnak el a lakosság felé kötvények formájában. Mert tudják, hogy el kell értékteleníteni a pénzt ahhoz, hogy visszatudják fizetni az értéktelen pénzzel az államadóságot, és hogy áttudjanak állni az új pénzügyi rendszerre aminek a bizalmát újra az arany standad adhatja majd meg. Az, hogy én mibe fektetném az nem biztos, hogy másnak is megfelelő ötlet lenne. Mert nem vagyunk egyformák és más tudással és más tapasztalattal rendelkezünk. Továbbá számomra jelenleg ami inkább fontos az a pénzem vásárlóértékének megőrzése mint sem a profit.
2022. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
9-es ezzel most azt próbálod sugallni, hogy aranyba? Ezt olvastam ki a soraid közül. Ingatlan is értéktartó (akár garázs is) Egyébként meg az a legjobb, ha diverzifikálunk. Egy kis arany, egy kis étolaj, egy kis valuta.
2022. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!