Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan NE vagizzak a pénzemmel?

Hogyan NE vagizzak a pénzemmel?

Figyelt kérdés

Pár éve külföldön melózok mostanára lett egy komolyabb megtakarításom. Szeretnék venni egy jobb verdát 4-5M körül, buliban megengedni 1-2 koktélt stb.. Azt hallom sokszor a legjobb barátságok is rámennek a nagy anyagi különbségekre, ezért nem akarok villogni a lóvémmal. 2/3 ad részét mondtam mindenkinek mint amit valóban, de még így is "túl" sok a magyar viszonyokhoz képest..

Az egész baráti/haveri köröm itthon maradt egyetemen. A legtöbben folyamatosan csúsztak, 3 évből 4-5 lett de még nem végeztek. Aki végzett az otthon ül, mert munkanélküli, a szülei tartják el.. A lényeg, hogy hogyan költhetnék úgy, hogy ne irigykedjenek rám, ne érezzék feszélyezve magukat a pénz miatt ha velem vannak.


2010. szept. 15. 18:40
 1/3 anonim válasza:

Talán olyan dolgokat vegyél, amiket nem látnak. Csak kreatívan.


Mivel kerestél ennyit?

2010. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mit veszel, hanem hogy azt hogyan tálalod szerintem. Jó esetben. Attól függ, milyenek a barátaid.

Ha "átlagmagyarok", akik csak irigykedni tudnak, akkor tökmindegy, mert két eset lehetséges:

a) megutálnak, elkezdenek célozgatni, hogy biztos nem tisztességes úton szerezted

b) elkezdenek kuncsorogni

(A Korruth téren jártam délután, ahogy mentem a metróba, pont egy frissen kinevezett államtitkár(erre nem esküdnék meg, de valami komolyabb pozíció volt, mert arra kaptam fel a fejem) mellé sikerült állnom. Ez onnan derült ki, hogy telefonon osztotta ki épp egy "barátját", aminek a lényege az volt, hogy milyen érdekes, hogy évek óta nem volt fontos neki, de a kinevezése után rögtön felhívja. Látszott rajta, hogy nem ez az első ilyen hívás, amit kap, kicsit ideges volt. Aztán végül a "barát" persze beismerte, hogy valóban szívességet szeretne.)


De ha olyan barátaid vannak, akik nem ilyenek, akkor meg semmi gond nem lesz abból, hogy pénzed van. Elfogadják, legfeljebb ők is kimennek egy kicsit oda dolgozni :)

2010. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pont iylen helyzetben vagyok... csak a másik oldalról, én lennék a munkanélküli barátnő ... :)

Barátnőmnek igen jól megy a sora, külföldön él,néha hazalátogat. A mi viszonyunk is megromlott. mikor hazajön nemtom hogyan magyarázzam ki, hogy nem akarok vele találkozni. Nem azért, mert irigylem tőle, vagy ilyesmi, persze én is örülnék, ha nekem is jól menne.Az a probléma, ha találkozunk, állandóan csak magáról áradozik, hogy mit vett, mennyiért mikor hazjött, hol volt nyaralni, hogy neki mikor ott ül velem a kávézóba is megy a számlájára a pénz... +ilyenek. Én meg csak ültem ott, mint egy szerencsétlen, senkiházi nem is tudom mi, hogy én meg nem jutok sehova ebben az életben, max 2havonta egy sikertlen állásinterjú...

A legnagyobb hiba, amit elkövetett, az az, hogy meg sem kérdezi, hogy én hogy vagyok, lelkileg kisit támogatna míg itthon van.... Ez az egy dolog, amit sosem bocsájtok meg neki. ott ültem, és azt sem tudtam,hogy hogyan "lógjak"már el tőle. Odáig fajult, h megbeszéltem 1ismerőssel, hogy ha vele talizok, megcsörgetem vagy irok egy üzit, ő meg felhív h mennem kell azonnal. :) Nem vicces, tudom, de ez van. Az nem gond, ha sok pénzed van, senkit nem zavar, amíg nem ez a legfontosabb dolog a világon, hanem az, hogy törődni akarsz a barátaiddal. Remélem segítettem. 24/L

2010. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!