Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszalépjek állami tb rendsze...

Visszalépjek állami tb rendszerbe, vagy ne? Mi legyen a magánnyugdíjpénztárban gyűjtött pénzemmel?

Figyelt kérdés

Ha valaki gondol erről okosat, és leírja nekem, sokat segíthet vele! Köszi!

Fiatal vagyok, egy olyan problémával állok leszázalékolás alatt, amihez csoda kéne, hogy meggyógyuljak, vagy talán 40 év múlva az orvostudomány lesz olyan szinten, hogy géneket tud ilyen komolyan korrigálni..

A magánnyugdíjpénztárba pályakezdőként léptem, és 1 millió forintot gyűjtöttem ott össze. Most vagy maradok magánnyugdíjpénztár tag és a rokkantnyugdíjam, csak a 100% 75%-a lesz, hogy mennyi pénzről van szó, nem tudom, még csak megtippelni sem. 3 évig nagyon jól kerestem, aztán 2 évig átlag alatti diplomás bérem volt, 5 évet dolgoztam, + volt hallgatói jogviszony előtte 3,5 év, a koromnak totál megfelelő szolgálait időm van, több év, mint a minimum. Magas százalékú egészségkárosodást állapítottak meg, már a II. kategóriába esem.

Mikor jól kerestem, akkor "drága szüleim" által kikényszerített diákhitelemet tudtam hála Istennek gyorsan mind egy szálig visszatörleszteni, de mivel albérletben éltem, megtakarításom egyáltalán nincs, mindig az éppen hogy kijövök kategória voltam, de nincs hitelem most, semmilyen. Viszont nem is vagyok sajnos az a könnyen megtakarítós típus. És most jön a lényeg: Van egyben 1 millió forintom, és nincs még lakásunk, csak férjemnek egy kocsihitele, de azt bírjuk, meg neki egy közepes fizetése, és egy befektetése is. Az én 1 milliómmal, az ő befektetésével és szülei segítségével már 1-2 éven belül hitelképesek lehetnénk egy ingatlanra. Valószínű még egy ideig fogok tudni dolgozni itthonról a nyugdíj kiegészítésééül, de a szabályozások miatt csak egy átlag alatti havi jövedelmem lehet (gondolom, hogy 90ezer és 130 ezer forint között lesz valahol a nyugdíj+munkabér havonta). Azt, hogy meddig tudok dolgozni nem lehet tudni, lehet 5 évig, lehet, hogy 10 évig, (mert a betegség progresszív típusú)

Mit tegyek? Adjam az 1 milliómat az állambácsinak most, menjek vissza tb rendszerbe és így (gondolom, h. ) kb. 20.000 Ft-tal több jön minden hónapban a pénztárcámba, vagy tartsam meg a végre valahára valahogy összegyűjtött egymilliómat, maradjak nem tb rendszeres, és bízzak abban, hogy majd munkával mindig ki fogom tudni egészíteni a nyugdíjamat, s közben továbbra is teszegetem a magánnyugdíjrészt? (Ezt innentől fogva bármikor kiszedhetem)


Kösz, ha valaki elolvassa, amúgy elég sürgős döntenem.


2010. aug. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem értem miért kellene az állami TB-t választanod.

A bruttó fizetésed 8%-a megy a magánnyugdíjpénztári számládra 1,5%-a a közös TB-be. A nyugdíjad biztosított.

Nem értem azt a mondatod, hogy 20 ezerrel több marad a pénztárcádba. Nyugdíjra mindenképp 9,5%-ot vonnak le.

Gyanítom, hogy Neked önkéntesnyugdíjpénztárad is van, és arra fizetsz még 20 ezret, legalábbis Én így értelmezem.

javaslatom, ha így van ne szüntesd meg, ha jól értelmezem neked a nyugdíjad 3 pilléren áll, tehát nagyon előrelátóan gondoskodtál erről.

2010. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, hanem az a helyzet, hogy ha én most, hogy nyugdíjba megyek, vagy odaadom az 1 milliómat az államnak, (ezzel visszamegyek tb rendszerbe), és megítélnek nekem x nyugdíjat. Vagy nem adom oda az 1 milliómat, ezzel nem megyek vissza állami tb rendszerbe, de akkor a most megítélhető X nyugdíjnak csak a 75%-át kaphatom, és ez így lesz egy életen át. Ez a dilemma.
2010. aug. 19. 13:04
 3/5 A kérdező kommentje:
A lényeget hagytam ki csupán. MOST megyek nyugdíjba, mert leszázalékolnak.
2010. aug. 19. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Értelek, de nem kell az 1 milliót beraknod az államiba, kapod a nyugdíjat a TB-től és a magánynugdíjpénztártól, eddig kétfelé fizettél, logikusan kétfelől kapsz nyugdíjat is ez a lényege az egésznek. Arról kell döntened, hogy egyösszegben veszed fel a pénzed vagy havi járadékként. Javaslom vedd fel azzal a magánnyugdíjpénztárral a kapcsolatot ahol van a tagságod és tájékoztatni fognak mi a teendő.
2010. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja értem, nagyon köszi!
2010. aug. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!