Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes maradnom a magánnyugdí...

Érdemes maradnom a magánnyugdíjpénztárban, ha 2011. dec. Végéig meglesz a 20 év szolgálati időm?

Figyelt kérdés
Jól tudom, ez esetben jár valamennyi (mennyi?) állami nyögdíj is a magán mellé?
2011. jan. 27. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A kormány azt mondja mióta ezt bevezették, hogy aki a magánnyugdíjpénztárban marad, az egy fillér állami nyugdíjra se számítson, ő kiírja magát az állami nyugdíjrendszerből.

Az igaz, hogy ennek ellenére a nyugdíjjárulékot tobábbra is vonják tőle, ha tetszik neki, ha nem.

2011. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, neked a normál nyugdij 24,4%-a járni fog. Nekem is pont meglesz...

Ja, és rokkantnyugdij is járni fog neked, bármikor rokkanj is le. Ez is szempont lehet...

2011. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ennek az infónak hol van valami megbízható forrása, azt tudjátok esetleg? (nem bulvárhír, hanem valami törvény, nyugdíjbiztosító által kiadott tájékoztató, vagy hasonló)
2011. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a nyugdijtörvény.
2011. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, és Te maradsz magánnyugdíjpénztártag? Nehéz eldönteni, hogy mi lenne a helyes lépés...
2011. jan. 28. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, én tegnap nyilatkoztam. A döntés valóban nehéz, hiszen senki nem lát előre 20-30 évet, márpedig most azt kérik tőled. Azért könnyebb úgy maradni, hogy tudod, hogy azért az államtól is jár majd valami. Igy rokkantság esetén se kerülsz két szék közül a pad alá, ez is egy szempont pl...
2011. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!