Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szintű nyelvtudással...

Milyen szintű nyelvtudással és milyen munkára mentél ki külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Akár ingázóként, akár kiköltözve.

A nyelvtudás szintje az adott ország hivatalos nyelvére vonatkozik.

Hozzászólásban jöhetnek a tapasztalatok, hogy mennyire boldogultál az adott munkahelyen / országban.



2022. ápr. 7. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Betanított munka (0-A2)
Betanított munka (B1)
Betanított munka (B2 vagy magasabb szintű nyelvtudás)
Szakmunka (0-A2)
Szakmunka (B1)
Szakmunka (B2 vagy magasabb szintű nyelvtudás)
Felsőfokú végzettséget igénylő munka (0-A2)
Felsőfokú végzettséget igénylő munka (B1)
Felsőfokú végzettséget igénylő munka (B2 vagy magasabb szintű nyelvtudás)
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek mennek ki ha itthonrol tudok kulfoldi fizetesert dolgozni?
2022. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

#1 ne legyél egoista. Ezek szerint nem neked szólt a kérdés. De amúgy még akkor is lenne ok: pl a kalandvágy, hogy akarsz valami mást is látni nem csak azt ami itt van.


Mérnökként dolgoztam éveket több különböző országban. Angolul nagyon jól beszélek, bár csak egy alap C-m van.

2022. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

#1 En csak szoftverfejlesztes teruletrol tudok nyilatkozni, itt tobb okbol is erdemes kimenni.

Egyreszt a vilag legjobban fizeto cegei sokkal jobb kompenzaciot kinalnak az adott orszagban dolgozo alkalmazottaknak, mint amit egyeni vallalkozokent lehet keresni (meg a magasabb CoL ellenere is boven megeri kimenni), az adozas is kedvezobb, mint Magyarorszagrol, illetve minek elnel a magyar putriban, ha elhetsz Svajcban, Hollandiaban, Irorszagban, Szingapurban stb.

2022. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
B2, szakmunka (nem a manapság oly népszerű építőipar). Bőven el lehet vele boldogulni és nem kell a jó kis magyar vagy szlovák munkaközvetítő rabszolgahajtó-hálózatnak adományozni a fél fizetést.
2022. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

C2 tudással mentem rendszermérnöknek.

Kellett egy jó félév mire megszoktak a kollégák mert én vagyok az egyedüli külföldi.

2022. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

C1, 12 évig tanultam angolt gyerekként iskolában, 18 évesen raktam le a felsőfokú nyelvvizsgát.


Fizikai munkára mentem ki dolgozni Angliába, ahol gyűjtögetni tudtam. Egy mezőgazdasági cégnél dolgoztam egy gabonatároló telephelyen. Minimálbért adtak, viszont lehetett túlórázni, nem volt megterhelő (sok óra semmittevés is volt, csak ott kellett lenni) és filléreket kértek el a szállásért. Már 5+ éve is évi 5 milliót tudtam félretenni.

2022. ápr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutatóorvos vagyok, egy pályázat kapcsán mentem ki Angliába még 2011-ben pár évre.


Szóbeli gyakorlatom kevés volt, de olvasni/írni nagyon jól tudtam. Hamar belejöttem, bár a helyi "brummie" kiejtést nem sikerült soha megértenem.

2022. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Svajcba mentem ki programozonak c2 angol, b2 nemet.
2022. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!