Szegényként érdemes egyetemre menni és hitelből finanszírozni a tanulmányokat, plusz az albérletet?
Corvinus, alkalmazott közgazdaságtan szak, a tandíj félévente 480 ezer forint, plusz vidékiként a pesti albérletet is kell fizetni. Mi meg alapból az élelmiszert is nehezen vásároljuk meg, nemhogy ezt fizetni.
Meg ha elmennék közgazdasági elemző mesterre, az is 760 ezer lenne, ha pedig MBA mesterre, az meg 1.400.000 ft lenne félévenként
Alkalmazott közgazdaságtan csak a Corvinuson van.
Engem ez érdekel, ez az igazi közgazdász szak. Én nem akarok informatikus meg pénzügyes lenni. Közgazdász akarok lenni. Régen volt Veszprémben is ez a képzés, de megszüntették.
A ponthatárt felesleges nézni. 445 volt tavaly. A mérnökire meg 280. Mégis teljesítik.
AK-val rosszak az elhelyezkedési lehetőségek? Máshol meg azt hallom, hogy milyen jó szak
Arra is gondoltam, hogy egy társadalomtudományi alapszakkal kezdenék. Pl szociológiával és arról mennék kreditelismeréssel közgáz mesterre.
Annak lenne értelme? Amúgy sok közgazdász szociológis is volt egyben, pl Max Weber vagy a példaképem, Karl Marx. Szóval egy szociológia mindenképp hasznos lenne.
13. Gyakorlati tudást kevésbé ad, amit a munkaerőpiacon jó pénzért lehet hasznosítani. Az álláshelyek igen limitáltak vele, ráadásul sok extra képesség is kell (jó kapcsolatok, jó nyelvtudás) a valódi sikerességhez benne. Ha nagytudású professzor akarsz lenni arra jó, de azzal az a baj fel kell venned rengeteg hitelt. Ha elemző akarsz lenni, ahhoz meg van egyenesebb, könnyebb út.
Az is nevetséges, hogy azt írod téged nem érdekel az infó, közben meg nagyon kell már itt is tudni programozni, modelleket készíteni, kenni-vágni kell az IT-t megint csak, ha jól fizetett és keresett akarsz lenni az elméleti közgáz szakmában.
Fél évig jártam gazdálkodás és menedzsment FOSZK-ra, de otthagytam, mert utáltam az egészet, komolytalannak és haszontalannak éreztem. Ott sem tanítottak semmi gyakorlatban használható tudást.
Ezekkel az üzleti szakokkal amúgy tök béna munkákat lehet kapni. Menjek el pl. HR-esnek? Ne már... Én nem tudom értékelni az ilyen puha készség alapú, verbális munkákat. Ezekhez kell egy extrovertált személyiség, ami nekem nagyon nincs meg. Szóval tudom, hogy nem való nekem az ilyesmi. De most újrakezdeném AK-n.
"Én nem tudom értékelni az ilyen puha készség alapú, verbális munkákat. Ezekhez kell egy extrovertált személyiség, ami nekem nagyon nincs meg."
Tapasztalat alapjan mondom, hogy ezekre mindenhol szukseged lesz, kiveve ha home-office informatikus akarsz lenni, vagy onallo tudos, kutato. Jobb, ha elkezdesz dolgozni a socialis skilljeiden, mert mar a tanulmanyaid soran is nagy szukseged lesz a bajolgasra es a jo kapcsolatokra.
De a HR és ehhez hasonló munkák számomra olyan komolytalannak tűnnek... Amit egy HR-es csinál, azt el tudná végezni egy bölcsész vagy egy sima érettségizett is. Én nem a szociális készségeimmel akarok "hozzáadni a csapathoz", hanem a szaktudásommal. Mindenképp olyan munkát akarok végezni, ahol a hard skillek számítanak. Számomra egy fizikai szakma is kielégítőbb lenne, ennél, mert ott legalább valóban szakembernek érezhetném magam. HR-esként, PR-osként csak egy aktatologató lennék, aki semmihez sem ért.
De akkor alkalmazott közgazdaságtannal sem fogok tudni elhelyezkedni? Mert akkor inkább tanulok valami szakmát..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!