Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szegényként érdemes egyetemre...

Szegényként érdemes egyetemre menni és hitelből finanszírozni a tanulmányokat, plusz az albérletet?

Figyelt kérdés

Corvinus, alkalmazott közgazdaságtan szak, a tandíj félévente 480 ezer forint, plusz vidékiként a pesti albérletet is kell fizetni. Mi meg alapból az élelmiszert is nehezen vásároljuk meg, nemhogy ezt fizetni.


Meg ha elmennék közgazdasági elemző mesterre, az is 760 ezer lenne, ha pedig MBA mesterre, az meg 1.400.000 ft lenne félévenként



2022. márc. 31. 18:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Mesterbe ne gondolkodj, alapkepzes es munkahely, az mellett meg majd lesz idod mesterizni.


Amugy van lehetoseg hitelre es akar mellette munkat is kereshetsz csapos pincer stb. Sokan vannak akik hitel es meloval jarjak az egyetemet

2022. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Koli, minek az albérlet? Amúgy meg államira nem vettek fel?
2022. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Államira magas a ponthatár, nem valószínű, hogy bejutnék. A koli meg olyan, hogy vagy bejutok vagy nem. Nem jár alanyi jogon mindenkinek a koli.
2022. márc. 31. 19:19
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Elkezded a bsc-t, ha szerencséd van felvesznek államira. Ha nem diakhitel2, minimális a kamata. Szegényként jár koli. Jól tanulsz és lesz ösztöndíjad is, na nem túl sok, de valami. Közben diákmeló, gyakornokság.

Az msc-ből is van állami. Illetve közben tudsz menni már dolgozni is a bsc diplomával. Szegényként továbbra is koli.

Az MBA meg még nagyon messze van, de azt is meló mellett szokás csinálni.

2022. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Én nem mennék fősulira. Közgáz diplomám van, viszont annyi szerencsém van, hogy megtanultam németül. Ennek köszönhetem csak, hogy külföldön vagyok és jól keresek. Ha ismételten választhatnék, akkor nyelvet tanulnék és egy szakmát ami érdekel. Ha elvégzed a fősulit akkor mennyit fogsz keresni? Egyáltalán lesz munkád?
2022. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem éred el az államilag támogatott ponthatárát, az azért intő jel...


Adósságba véred magad, aztán egy két év bukdácsolás után otthagyod az egészet.


Ez tiszta anyagi csőd...


Keress a képességeidhez passzoló célokat!

2022. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
99% anyagi csőd. Nyilván az egyetemi évek alatt jó lesz ingyen a rongyokat húzkodni közgázos menőként, csak éppen utána jön a koppanás, kapsz mondjuk br 500 ezret, nyakadon a milliós hitelek, miközben Józsika nem a mának élt és összeburkolt / villanyszerelt 2 bp-i lakásra valót érettségi után.
2022. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha szegény vagy, akkor informatikusnak, mérnöknek, esetleg pénzügyesnek éri meg elmenni egyetemre. Az alkalmazott közgázzal az a baj nagyon elméleti, nagyon korlátozottak aztán a munkalehetőségek is vele. Ott is olyan egyetemet és szakot válassz, ahová felvesznek államira. Kollégium miért nem játszik?


Vicces, hogy szegény vagy, de koli helyett albiba mennél, átlagos egyetem helyett (amit meg tudsz engedni) a legmagasabb ponthatárúba. Meg még a szakod is olyan, hogy bőven nem 100% kapnál (jó) munkát. Tudom sokaknak biztos fáj ezt olvasni, de nem mindenki engedhet meg magának mindent. Felvenni 6-10 millió hitelt erre ugyanúgy értelmetlen.


[link]

[link]


Itt egy pár jó cikk, hogy magadba szállj.

2022. ápr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

"kapsz mondjuk br 500 ezret"


Jó is lenne...


Szerinte se menj egyetemre, főleg ne "csupasz seggel". Az egyetem azoknak valók akik megengedhetik maguknak ÉS ha olyan szakra mennek ami mindig keresett lesz (mérnöki) ÉS felveszik őket állami helyre.

Ha csak fizetőshöz elég a pontod az már régen rossz, 70% eséllyel nem fogod tudni teljesíteni a követelményeket.

Inkább tanulj valami szakmát vagy szedj össze annyi pénzt, hogy el tudj menni egyetemre később.

2022. ápr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk csóróként is rengetegen járnak egyetemre. Rengeteg kollégista ismerősöm volt, aki havi 10 ezer koli díj fizetése mellett havi kevesebb, mint 100 ezer forintból éltek pár éve is. Államira vegyenek fel nyilván, meg legyen olcsó koli, aztán azt a 3-5 évet túl lehet élni, főleg ha utána lehetőséged nyílik egy normális életre, ami egyetem nélkül nem lett volna.
2022. ápr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!