Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugaton tényleg “alja”...

Nyugaton tényleg “alja” munkának számít a vendéglátás?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a helyiek nem nagyon akarják elvégezni? Tényleg hiány van szakácsból, pincérből? Olyan jól menne ott mindenkinek, hogy szinte csak külföldiek végzik ezt a munkát? Pl:németország, svájc, brit országok
2022. márc. 21. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8. Ja, egy pubban a pultnal rendelsz vagy appon, de etteremben nem igy van.


Itt van service charge. Nem jellemzo a jattolas, de szoktak azert adni. Ne amerikai szinvonalra gondolj. Ismeros azt mondta naluk elosztottak az osszes abban a beosztasban dolgozo kozott a penzt egyenloen. De mittomen ilyen par fontokra gondolj.


Nem szamit jo munkanak. A ber se legmagasabb egy pincernek, kicsivel jobb, mint a minimalber. A chef mar jobb. Viszont nagyon porgos munka. En nem is tudtam regen, hogy a pincerek nem ulhetnek le. 😬 Mekkora hulye szabaly amugy, engem mint vendeg rohadtul nem erdekelne, ha a pult mogott uldogelnenek a pincerek es onnan neznenek minket.


A lakhatasi koltseghez kepest itt is szar fizu Londonban a pincer, a chef mar valamivel jobb.


A helyiek kozup van azert aki ezt dolgozza, nem lett itt se mindenkibol befektetesi bankar, orvos vagy jogasz. De teny, hogy rengeteg a bevandorlo ezekben a munkakorokben. Meg is szivtak a Brexit es covid alatt, amikor mindenki hazament az allami covid bertamogatassal aztan meg nem jottek vissza, vagy nem johettek vissza, mert tul sokat voltak tavol.

2022. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

Meg amit mas is irt, hogy vacak 0 oras szerzodest adnak ilyen helyeken, amivel kb. semmi jogod nincs es ugy raknak be munkaba ahogy akarnak.

0 oras szerzodessel pedig nagyon nehez lakastberelni vagy ingatlant venni. Ugy elore haladni az eletben.


Az ossze-vissza beosztas miatt pedig a privat eleted is eleg hektikus, vagy nem tudsz egy tanfolyamra beiratkozni, ha a fonok nem flexibilis es hagyja hogy kedd-csutortok delutan szabad legyel a suli miatt.

2022. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol nem?

Kulimeló. Szolgálsz, mászkálsz, pakolászol. Persze lehet profi szinten űzni, és biztos vannak helyek ahol jól megfizetik, de azért továbbra is egy kulimeló. Amire szükség van, és maximálisan fontos a fogyasztói társadalomban, és én is csinálnám ha erre lenne lehetőségem, de azért a hierarchiában alja.

2022. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem számít annak, de az tény hogy kell hajtani.
2022. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Hintalow ***** válasza:
100%

Valóban nem jó meló, igy 35 körül már szinte az összes ismerősöm, aki csinálta, kimenekült belőle.


- Pènzügyileg sem váltja meg a világot, ráadásul a kártyas fizetès egyre hangsúlyosabbá válásával a borravaló sem jelentős


- Megeszi az ember èletèt, mert ha emberi nyitvatartású kis helyen tolod, nem fizet semmit., Ha jobban akarsz keresni, akkor hètvègèzès, ünnepnapok, normális kapcsolatot ellehetetlenìtő munkarend.


- mindezek mellett nagy arányú fekete ès szürke foglalkoztatás, ami a tervezhetetlen bevètellel, ès a kvázi hitelkèptelensèggel nem tesz lehetővè családalapìtást vagy továbblèpèst.


- ráadásul a fentiek ès a pörgős, stresszes munkakörnyezet miatt nagyon nagy az alkohol ès dorgfogyasztás ès függősèg aránya, ezt szintèn láttam/halottam az ismerettsègi körben. (A testvère is azèrt hagyta ott a pályát, mert egyszerűen nem bìrta a konyhán dolgozó millőt ès a tanulatlan alpari kollègákat. Ráadasul nem is utolsó sarki kifőzdèkben dolgozott)

2022. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hmm...Nekem egy ismerősöm fia csinálja kint. Ő szakács, a mennyaszonya pedig pincérnő. Nekik is van kapcsolatuk ezek szerint. :D

De amúgy elhiszem amiket mondtok.

2022. márc. 22. 14:57
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy egy rohadt kemény szakma a vendéglátás, mint fizikailag mint szellemileg. Volt olyan, hogy ünnepnapokon 16 órákat toltam. Oda kell figyelni, hogy mit eszel, illetve vitaminokat kell szedni, hogy bírjad a nyomást és a streszt + magnéziumot, hogy ne görcsöljön a lábad. 10-11 órás műszakba 16-20 kilométer le megyek fekete cipőben. Rohadtul stresszes, ha nem a vendég csinál ki akkor a főnökség vagy a munkatársak. Nagy a fluktuáció, nincsenek ünnepek, se hétvégék, és nem 8 órázol. Addig vagyok ameddig vendég van, így tervezni se lehet. Nem családbarát. A'la Carte-os helyeken 4-5% borravalóval lehet számolni, de ha büfé van, vagy félpanzió ott semmi jatt nincs. A kártyás fizetésnél se jellemző. A fizetés se olyan hú de nagy szám ezért a melóért.
2022. ápr. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Továbbá sokhelyen külföldön szállodában úgy dolgozol, hogy bemész reggel 8-ra segíteni reggeliztetni kb 13-14 óráig aztán szabad vagy 17:30-ig ott van egy szüneted amikor kajálsz és 18-tól 24:00-ig vagy 01:00 ott vagy. Mert nincs ember és veled tolatják le a reggelit is. Ez semmi, nincs életed szétb@szod a napodat veled.
2022. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!