Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen miért nagyok a...

IT területen miért nagyok a bérkülönbségek az USA és Nyugat-Európa közt?

Figyelt kérdés
Végülis a legtöbb nagy tech cég a Szilícium völgyben található meg a tengerentúl talán a startup-ok rendszere is hatékonyabban működik, mint nálunk a kontinensen. Viszont Nyugat-Európában is tulajdonképpen volna tőke nagyobb szoftvervállalatok kiépítésére és a munkaerő minőségében sem hiszem, hogy annyival rosszabb lenne itt a helyzet. Meg vannak kifejezetten sikeres európai(holland, svéd, stb) startup-ok is. Lehet hogy a jövőben a fizetés inkább cégfüggő lesz, mint országfüggő?

2022. márc. 18. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8,9:

Konkrét hirdetéseket néztünk, én 60-70 ezer dollárt keresnék évente, ő 150 ezer körül. nem általában a gyógyszerészek, hanem konkrét területen. Ugyanez Kanadára is igaz. Nem értem miért kell lepontozni, mert leírtam mit találtunk konkrét munkakörökre, meg lenézően okoskodni, mint te, 8-as.

2022. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

10:

Mondjuk ott legalább kapsz is egészségügyi ellátást a pénzedért, itthon meg ha nem ismered a megfelelő embereket a kórházban, belehalsz, ha bajod van.

2022. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11 igen, ezert kerdeztem. Nem tudom ezt a 60-70 ezer dollart milyen cegeknel meg munkakorre nezted, mikor ennyit itt Magyarorszagon adnak senior fejlesztoknek, en is ebben a savban keresek.

Szilicium-volgyben 300k folotti fizetesek repkednek tobb millio dollaros extremumokkal.

2022. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
60-70k nekem is karcsúnak tűnik, de az USA-ban is biztos vannak alacsonyabb fizetések vidéki kisebb cégeknél.
2022. márc. 18. 21:54
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább cégfüggő mint országfüggő. Ott van például a Google, ők tényleg 300k felett adnak, de náluk például Svájcban is simán meg lehet keresni a 300k CHF-et. Amikor még Svájcban éltem ismertem egy amerikai srácot, aki San Fransiscoból jött át Zürichbe (Google-n belül), azt mondta, a fizuk nagyjából hasonlók.
2022. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 Svajc kb. az egyetlen pelda, ahol ez igaz. Kicsi az ottani iroda es gyakorlatilag csak core csapatok vannak, keresomotor, maps, assistant stb., igy magasak a fizuk.

Ha megnezed, Munchenben mar kb. feleannyit kap pl. egy L5 SWE, mint Zurichben. Lengyelorszagban mar harmadat, negyedet akar.

2022. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Altalanossagban veve az USA-ban magasabbak a kepzett, diplomahoz kotott munkara jaro fizetesek, mint Nyugat-Europaban. Illetve az ebbol adozas utan megmaradt penz is tobb az USA-ban. Jartam manchester-i director meg amcsi (virginia-i) director hazaban is... a kulonbseg az eletszinvonalban durvan sok. Az amcsik javara.
2022. ápr. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!