Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen miért nagyok a...

IT területen miért nagyok a bérkülönbségek az USA és Nyugat-Európa közt?

Figyelt kérdés
Végülis a legtöbb nagy tech cég a Szilícium völgyben található meg a tengerentúl talán a startup-ok rendszere is hatékonyabban működik, mint nálunk a kontinensen. Viszont Nyugat-Európában is tulajdonképpen volna tőke nagyobb szoftvervállalatok kiépítésére és a munkaerő minőségében sem hiszem, hogy annyival rosszabb lenne itt a helyzet. Meg vannak kifejezetten sikeres európai(holland, svéd, stb) startup-ok is. Lehet hogy a jövőben a fizetés inkább cégfüggő lesz, mint országfüggő?

2022. márc. 18. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak IT teruleten nagyok.
2022. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nezd meg a gdp beli kulonbseget amerika es barmelyik orszag kozott... masik dolog h amerikaban az eves 100k usd fizu egy jo fizu, de a takaritok es mekis eladok is 60k kornyeken keresnek. Az meg h ceg vagy orszag fuggo eleg ostoba kerdes. Vannak cegek amik bizonyos teruleten kiemelkedo fizut adnak barhol a vilagon, es vannak cegek amik az orszagos minimalbert adjak...
2022. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati multiknak nem áll érdekükben, jelenleg az USA-ból is az a tendencia, a legtöbb cég, pláne ahol sok alkalamazott van, keresi a best cost countrykat, mert nem fenntartható a cég azzal a fizetéssel amit az anyaországban adnak.
2022. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2

Azért azt nem hinném, hogy takarítók 60k fizetést kapnának, még ha 12 órát dolgoznak sem.

2022. márc. 18. 15:39
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy nem, hülyeséget ír. 100k usd inkább átlag alatti IT területen, takarítók meg 25-30k körül ha keresnek.


GDP különbségek sem nagyon vannak USA és NY-EU között.

2022. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Épp nemrég nézegettük feleségemmel az USA béreket, én IT-s vagyok, ő ipari területen gyógyszerész. Itthon hasonló a bérünk, Nyugat-Európában kicsit neki lenne több, USA-ban neki legalább duplája lenne, mint nekem. Orvosok itthon felét keresik, mint én, Nyugat-Európában kb. annyit, mint én keresnék ugyanott, USA-ban dupláját keredik, mint én keresnék ugyanott. Ok, ez szélsőséges példa, de más műszaki területen dolgozóhoz képest nem keresnék jobban az USA-ban, mint Nyugat-Európában. Szóval relatív szerintem nincsenek jobb IT-s bérek az USA-ban.


A betanított munkásokhoz képest persze igen, mert az USA-ban nagyobb a bérolló, mint Európában bárhol.

2022. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6

Azt én is úgy tudom, hogy nyugaton (USA-ban is) nincs olyan nagy különbség mondjuk egy építőmérnöki vagy más műszaki területen dolgozó és egy IT-s fizetés közt, mint nálunk. Az egészségügyi bérekkel nem vagyok tisztában, de végülis az USA-ban költik rá a legtöbbet GDP arányosan és eléggé piaci alapon is műkődik, szóval tulajdonképpen nem meglepő, hogy egy ebben az iparágban dolgozó szakember bére magas. Gondolom az ilyen szakorvos, fogorvos is jóval többet keres, mint egy mérnök.

2022. márc. 18. 19:09
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
#6 nem igazán vagy képben az IT bérekkel a szilícium-völgyben, igaz?
2022. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
6-os mondasz konkret szamokat? Totalis hulyesegnek tunik, amit irsz, de nem ismerem a gyogyszeresz bereket az USA-ban, azert kerdezem.
2022. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azert amcsiknal a nagy fizetésből több is elmegy ám. Egészségügy azert elég húzós történet.
2022. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!