Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiataloknak a "Biztos munkahel...

Fiataloknak a "Biztos munkahely" szlogen úgy tűnik nem vonzó?

Figyelt kérdés

Sok cég panaszkodik rá hogy hiába tudnának biztos, kiszámítható, nyugdíjig tartó állást kínálni, de csalódottan veszik tudomásul hogy ez a kiszámíthatóság nem vonzó, nem adható el a mai fiatal munkavállalóknak.


Ugye hiába örök munkahely akár ha az minimálbért fizet.



2022. márc. 13. 19:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Ki a fene akar 1 helyen dolgozni 40+ éven keresztül? Én csak 5 éve vagyok itt, de már a falat kaparom, ah arra gondolok ,hogy ezt kell még 35 éven keresztül csinálnom.
2022. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem hiszi el manapság, hogy létezik nyugdíjig tartó meló.
2022. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%
Mintha azt írná hogy ingyen kávé.
2022. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Tudsz az állításokat alátámasztó forrást mutatni?
2022. márc. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem érdekel senkit a stabil munkahely, mert a legtöbb helyen odadobnak az ember elé (ha szerencséje van) évi pár százalék fizuemelést, ha meg pár évente váltasz, akkor (ha van releváns tapasztalatod) kialkudhatsz az új helyen simán 20-40%-t.
2022. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

1, a biztos munkahely annyit jelent, hogy annyira nem akar itt dolgozni senki, hogy ha idejössz, tuti nem rúgunk ki semmiért.

2, az ilyen bullshitekkel a szar fizut próbálják kompenzálni.

3, ez már nem a kommunista rendszer, ahol az embernek annyi volt a célja, hogy legyen melója és szerényen eléldegéljen belőle. A mai fiatalok élvezni akarják a munkát, keresik a kihívást és folyamatosan feljebb akarnak jutni. Ilyen helyeken ez felejtős.

2022. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is mindig ezzel operálnak, és simán hagyják elmenni a jó munkaerőt, csak mert nincs kedvük egy nagyobbat emelni. Persze az új a helyére sokkal többért jön, és aztán sírnak szegény kkv-k, hogy nincs normális munkaerő. Lenne, ha megbecsülnék őket. Vannak tényleg jó és összetartó közösségek, ahol értelmes és jó munkák vannak. De ha nem kölcsönös az előny ami ebből a munkaviszonyból származik, akkor a dolgozó részéről ez hamar inkább munkaiszonnyá válik és nem érdekli a biztos munkahely, ha közben a fizetése még az átlag felét se éri el és évek múltán is közel ugyanannyit keres, mint amikor felvették.
2022. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy újat mondok, de egy pár éve volt ez a rendszerváltás nevű izé. Azóta meg felnőtt egy generáció, akiknek a rémálommal egyenlő az első munkahelyről nyugdíjba menni.
2022. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
31%

"Ki a fene akar 1 helyen dolgozni 40+ éven keresztül?"



Jelentem: ÉN. egyetem után az 1. munkahely, azóta is itt vagyok, 2022 óta, azaz pont 20 éve.


És ha rajtam áll maradok is, még 20 évet. Minek mennék és hova mennék el. Jó nekem itt.

2022. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!