Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy nem érdemes SSC-be menni dolgozni közgazdászként?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem egy közgazdász képzést, itt a gyakorin folyamatosan azt olvasom, hogy ne menjen senki SSC-be dolgozni? Miért? Mennyi ott átlagban egy kezdő fizetés?
2022. márc. 9. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Kezdonek nagyon jo az ssc...
2022. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj, h nem nagyon van előrelépési lehetőség és örökre benneragadsz a netto 400 kornyékén
2022. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az SSC alapvetően jól fizető munkahely, és ha nagy hülyeséget nem csinálsz, ki se fognak tenni, tehát viszonylag biztos és kiszámítható is. Emellett (bár ez erősen szervezetfüggő) nincsenek gyakran túlórák, ha vannak, azt is megfizetik, és a legtöbb helyen a munkaidőd felét bőven elég érdemi munkával tölteni, utána mehet a herevere.

Cserébe lényegében egy szellemi szalagmunkás vagy, az alsóbb szinteken gyakorlatilag 0 szakmai kreativitást vagy kihívást igénylő munkát kell végezned. Ráadásul amit ott megtanulsz, annak a túlnyomó többségét gyakorlatilag csak azon a szervezeten belül tudod alkalmazni, max. egy másik SSC-ben.

Ha te hosszútávra tervezel egy cégnél, a fizu az elsődleges és nem a munka, amit végezned kell, akkor nem én foglak lebeszélni az SSC-kről, mert nekem is van pár volt csoporttársam, akik imádják, és nem váltanának onnan. De ha folyamatosan fejlődni szeretnél, akkor nem ajánlom.

Azt hiszem, az jellemzi legjobban az SSC-k szakmai megítélését, hogy eddig több olyan álláshirdetéssel is találkoztam, ahol leírták, hogy pl. könyvelőt keresnek 3-5 év tapasztalattal, zárójelben "SSC nem számít".

2022. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorin eluralkodott SSC gyalázásnak több oka van, személyes véleményem szerint gyakran már nélkülözi a realitásokat. Kialakult itt egy echo chamber, ahol ha azt mantrázod, hogy az "ssc rossz", kapod a zöld pipákat, holott állítom hogy a válaszadók erős háromnegyede azt se tudja mi az az ssc.


Először is, tisztázzuk mi az SSC: Az ssc egy olyan iroda, amely az anyavállalat külföldi tevékenységét támogatja back-office feladatokban, önálló tevékenységet a magyar piacon nem végez, ezért kvázi nem komplex cég, csak néhány feladat van ide kiszervezve. Gyakran kiderül a gyakorin, hogy sok válaszadó tévedésben él, amikor azt hiszi, hogy az ssc csak telefonközpontot jelenthet, mert messze nem, ssc keretek között programoznak Budapesten robotokat, számolják ki tőzsdei eszközöknek az értékét és rögzítik a tőzsdei tranzakciókat, vagy látják el gyárak logisztikai feladatait. Ezek komplex dolgok azért.


Beszéljünk először a bérről:

Az SSC-s bérek és juttatások messze piaci átlag fölött vannak. Bőven.

Volt itt korábban egy válasz, hogy: "Az a baj, h nem nagyon van előrelépési lehetőség és örökre benneragadsz a netto 400 kornyékén"

Visszatérnék az első mondatomra, hogy a válaszadók erős háromnegyede azt se tudja mi az az ssc. Pár éve pályakezdőként volt kafival együtt a kezdő bérem netto 400 körül egy ssc-ben, 2-3 szinttel fölöttem meg már milliós bruttók és céges autók meg iphone-ok röpködtek. Ő viszont idejön, és megmondja hogy hát sajnos nem, max ennyi. Hát jó, de szerintem ő is max kívülről látta a váci úti irodákat. Nem baj ez, csak miért válaszol? Hatalmas fizetések mennek ezekben a cégekben, és nem csak 10-20 szerencsés kiválasztottnak, akiket azért fizetnek szarrá, hogy motiválja a dolgot, hanem elérhető távon mindenkit korrekten megfizetnek.


Mégis miért mondják ennyien, hogy olyan rossz SSC-ben dolgozni?

Annak ellenére, hogy abszurdan hangzik, az ssc tényleg irodai szalagmunka.

Ki van jelölve néhány részfeladat, amiért felelős vagy, és azt el kell végezned. A feladatok végrehajtása a végletekig kidolgozott, ritkán kell gondolkodnod a megoldáson.

Ennek vannak szintjei, a 3-as válaszadó említi hogy könyvelésnél az ssc-s tapasztalat nem számít. Itt arra gondolhatnak, hogy SAP-ba könyvelni azt jelenti, hogy bepötyögsz 3 számot 3 különböző text boxba, és mented. Elnézést a morbid és sértő hasonlatért, de az tényleg olyan mint amikor a vakokat úgy dolgoztatják, hogy golyóstollat szerelnek össze egész nap. Csináltam ezt a SAP könyvelést diákként, azért mondom.

Ennél vannak komplexebb ssc-s feladatok is, de igaza van a kritikusoknak, azért tényleg nem a szakma csúcsa.

Az OTP (ami nyilván nem ssc) azzal hirdeti a pozícióit: "Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek". Szerintem itt nagyon jól fején találták a szöget, ügyes volt a team aki kitalálta ezt a mondatot. Ezekben az ssc cégekben a legkomolyabb stratégiai döntés kimerül abban, hogy melyik étteremben legyen a karácsonyi buli, és milyen kávé legyen az automatában. Hiába lenne szellemi kapacitásod és végzettséged ahhoz, hogy részt vegyél egy vállalat irányításában, nem fogsz, mert számokat másolsz az egyik Excel táblából a másikba.


Kik és miért dolgoznak akkor ssc-ben?

Pályakezdő, vagy még tanuló tapasztalat nélküli fiataloknak szerintem jó kiugrási pont, magas fizetésért a legmodernebb irodai környezetben tudnak dolgozni, idősebbek számára pedig magasabb pozícióban pedig nyugis, stabil mégis nagyon magas jövedelmű munkát jelent igaz, kihívások nélkül.

2022. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen az utolsónak a részletes leírást. Így már más szemmel nézem az SSC-két.
2022. márc. 9. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Data Analyst illetve Supply Chain Analyst pozik nagyon jók SSC cégeknél. Onnan lehet továbbmenni máshova.
2022. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Négyes nagyon szuperül összefoglalta.

Közgazdászként én is SSC-ben dolgozom jelenleg és én nagyon szeretem! Igaz, hogy csak részfeladatok vannak, nem igényel olyan hatalmas szakmai tudást, viszont nyugis, stresszmentes, jól fizet. Ezerszer inkább ez, mint az előző, szakmai pozim, ahol bár a szakmai tudásomat tudtam használni, de cserébe életem nem volt mellette, belebetegedtem a stresszbe és még a fizetés is rossz volt.

2022. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem az a baj, hogy olyan szar lenne az SSC, hanem hogy szakmailag gyenge. SSC-hez csak a papírt nézik, tökmindegy milyen diplomád van. Én ténylegesen közgazdász pozíciót akarok
2022. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Igazad van teljesen és jó, hogy valaki így gondolkodik.

Nem bántani akarok másokat, de szerintem így kellene, ha tényleg érdekli a gazdaság, pénzügy, stb.


Milyen szakon végeztél, melyik egyetemen amúgy?


Az SSC állati jó dolog arra, hogy a régebben volt sok diplomás (akár gazdasági diplomás) munkanélküli most már el tud helyezkedni. 10 éve piszok sok olyan volt, vidéki egyetemekről, főiskolákról, hogy állást sem kapott.


De amúgy indulásnak sem túl jó, hiszen mit tanul meg ott mégis?

Mit tud magával vinni a következő helyre mint szakmai tapasztalat? Nagyon keveset.

És ha az egyetemek általában túl emléleteik, az a tudás kevés amit ott lehet szerezni, akkor ez mennyi kiegészítést nyújt? Keveset.


Állati jó, hogy itt vannak az SSC-k, de nem normális karriert megalapozni.


És most NEM ARRÓL BESZÉLEK, AMIKOR VALÓDI SZAKMAI POZÍCIÓT IS VISZNEK MULTIK SSC EGYSÉGBE.

Mint ahogy például egy OTP-s telebankár állás sem jó kiindulási alap, pedig az OTP-nek nincs is itt SSC-je.

2022. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

#9 valaki végre megért

Még alapszakra járok, de én is azt vettem észre, hogy aki végez, a legtöbbjük SSC-be, meg egyéb irodai aktatologató munkára megy. Az is kész vicc, hogy valaki ügyfélszolgálatra megy. Emiatt sokszor büfészaknak is érzem az egészet.


Ezzel szemben ha valaki elvégez egy műszaki szakot, elmegy fejlesztőnek és komoly szakmai jellegű munkát végez. Nem olyan munkát, amit egy érettségis is el tudna végezni. Ez hiányzik nekem is. Elhiszem, hogy jól fizet az SSC, de akár kevesebb pénzért is dolgoznék, csak valami szakmaibb, hard skilles munka legyen. Én egy elismert szakember akarok lenni. Egy hivatást akarok.

2022. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!