Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Corvinus! Közgazdászként...

Corvinus! Közgazdászként mennyire érdemes idegen nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

Mondjuk nyilván egy angol felső alap. De azt leszámítva pl egy spanyol vagy német felső elég?


Érdemes harmadik és negyedik nyelvet (magas szinten) beszélni?



2021. okt. 23. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy nem érdemes nyelvet tanulni. Természetesen nem létszükséglet, de közgazdászként minél több nyelv annál jobb.
2021. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Naagyon nagyon
2021. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen felesleges angol / nemeten kivul bármilyen mas nyelvet megtanulni a gazdasági területek 95%-nál.



Persze, jó ha tudsz tobb nyelven, de egyaltalan nem ez fogja eldonteni hogy felvesznek vagy sem.


Most gondolj bele, komolyan azt gondolod hogy pl.: Pénzügyi elemzőnek vagy mondjuk üzleti tervezőnek azért vesznek fel mert tudsz olaszul, spanyolul? Nem.


A legfontosabb hogy a cégen belül használt nyelv, vagy ritkábban nyelveket beszéld, ennyi. Ami a legtöbb esetben angol vagy német.


A legtöbb cégen belül angolul beszélnek, cégek 99%-ban.


Az itt okoskodókra meg ne hallgass.

2021. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

#3

Persze persze... angol meg német. Nem csak ezekből áll a világ szerencsére. :)

És ebből kifolyólag természetesen nem csak ezt a két nyelvet használják a cégek vagy más munkahelyek. ;)


És ebből ne nyissunk vitát. Csak azt mondtam el, hogy nem ez a két nyelv a világ közepe.

2021. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes lehet bármilyen európai nyelvet megtanulni, de talán a német a legjobb. Egyébként sokszor van, hogy német/francia cégeknél, ha nem beszéled a cég "anyanyelvét", akkor egy szinten meg fogsz rekedni annál a cégnél.
2021. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen érdemes
2021. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a #3-ra ne hallgass

Ha nem itthon akarsz elhelyezkedni, akkor minél több nyelvet próbálj meg tárgyalóképesen beszélni. Angol,német alap, ezek mellett szeretik a franciát,spanyolt,hollandot esetleg a skandináv nyelveket is. Mivel közgazdász állásokban nagy a verseny, így szerintem nagyon is fontos, hogy minél több nyelvet tanulj meg.

2021. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Így van, szerintem tanulj meg kb. 20-30 nyelvet, egyetem, munka mellett. Valószínűleg lesz rá időd és energiád, valamint affinitásod!
2021. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jaj #8 ennyire nem kell kötekedni. Nem azt írtam, hogy tanuljon meg 20-30 nyelvet. Szerintem ha valaki akar nyelvet tanulni, betudja osztani úgy az idejét, hogy tudjon egyetem mellett is, én is képes vagyok rá 🤷🏽‍♂️ Nem kötelező mindenkinek, de ha külföldi állásra pályázik majd ott igenis plusz ha nem csak az alap angol, német nyelveket beszéli
2021. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

#9

A német mióta alap?

Tudtommal legfeljebb az angol az amit illik mindenkinek tudni ha már "világnyelv".

2021. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!