Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén, titeket zavar, ha...

Őszintén, titeket zavar, ha valakinek jobban megy nálatok anyagilag?

Figyelt kérdés

A baráti társaságunk elég régi, viszont mostanában egyre több megjegyzést kapunk, hogy " húú de jól megy nektek"... és nem mondanám mindet őszintének.


Eleinte nem volt feltűnő, mert mi évekig nagyon spórolósan éltünk, hogy félre rakhassuk a pénzt. Így pár éve még egyedül mi nem mentünk horvát tengerparti nyaralásra, nekünk nem volt milliós esküvőnk, jó volt az ősrégi kocsi és a társbérlet is.


Viszont azóta egyre jobban keresünk és végre elértük, amit akartunk: jobb kategóriás kocsi, több nyaralás, saját lakás(minimál hitellel - főleg erre gyűjtöttünk).


Viszont úgy érzem, nagyon ledöbbent ezen a környezetünk. Először azt hittem csak azért, mert megszokták, hogy mi mindig spórolunk és azt hitték szarul állunk. De most már úgy látom zavarja őket, hogy másnak jobb. Nem dicsekszünk, nem posztolunk, még csak nyaralós élményeket sem mesélünk.


Elgondolkoztam, hogy a körülöttünk lévőkkel van a gond vagy ez általános jelenség?


Titeket zavar, ha a barátaitoknak/családtagotoknak/kortársaitoknak jobban megy?



2022. febr. 22. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%

#12: Én 32 éves koromig a szülőkkel éltem. Addigra jött össze a lakásra az önerő, meg a jó fizetés, hogy ne 25 évre kelljen felvennem a hitelt. Azóta is haladok előre.

Van ismerősöm, aki gyakorlatilag készen kapta a szüleitől a lakást és ugyan nem nézett le engem, de jelenleg egy helyben toporog, mert nem ő dolgozott meg a lakásért és nem tudja, hogyan is kellene fent tartani és előre haladni.

2022. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem zavar. Néha kicsit frusztált voltam, amikor egyetemi társaim lakásokat kaptak a 11. kerületben, miközben a teljesítményük is gyatra volt, csak jó helyről jöttek. Inkább annyit próbáltam ebből kivenni, hogy nekem is hasonlót kell biztosítani a gyerekemnek majd, sokkal gondtalanabb pályakezdése lehet, mint nekem, aki halmozza a diákhitelt.


Végül jó állásom lett, hamar törlesztettem mindent, és lakást is sikerült vennem, igaz hitellel, de már most többre vittem, mint korábban remélni mertem.


Nem tudok haragudni azokra akikre van, de a szüleimre sem, amiért nem volt. Nehéz dolog ez. Inkább az a titok nyitja, hogy saját magunkkal elégedettek vagyunk-e, vagy sem. Csinálhatnánk-e jobban, vagy sem. Nem szabad máshoz mérni magunkat, a rajtvonal nem mindenki számára azonos.


Illetve az anyagiak nem minden, tovább tudnék menni én is ennél is stresszesebb, jobban fizető állás felé, de akkor idegbeteg lennék, nekem az nem hiányzik.

2022. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nem
2022. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Engem csak akkor zavar, ha másoknak okoz kárt és abból él jól. Pl. valami lehúzással keres jól, vagy vállalkozó és méltánytalan bért fizet az alkalmazottaknak miközben ő maga meg nagyon jól él, stb.

Aki tisztességesen keres sokat, azzal semmi bajom, örüljön neki.

2022. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt utálom még, mikor valaki úgy él jól, hogy közben amúgy sík hülye.
2022. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Engem csak akkor zavar, ha úgy érzem, nem érdemli meg az adott illető, mert mondjuk emberileg egy senki, ki használ másokat, úgy szerezte a pénzét stb.
2022. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sokan írtátok, hogy zavar, ha úgy érzitek, hogy a másik nem érdemli meg. Szerintem ezt kívülről nehéz megítélni.

Lehet a barátainkat is ez zavarja, hogy eddig nem látták, hogy van pénzünk és hirtelen szembesültek ezzel. Mi nem nagyon kommunikáltunk pénzügyekről, de bőven a lehetőségeink alatt éltünk. Lehet ez bekavaró volt.

2022. febr. 24. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!