Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén, titeket zavar, ha...

Őszintén, titeket zavar, ha valakinek jobban megy nálatok anyagilag?

Figyelt kérdés

A baráti társaságunk elég régi, viszont mostanában egyre több megjegyzést kapunk, hogy " húú de jól megy nektek"... és nem mondanám mindet őszintének.


Eleinte nem volt feltűnő, mert mi évekig nagyon spórolósan éltünk, hogy félre rakhassuk a pénzt. Így pár éve még egyedül mi nem mentünk horvát tengerparti nyaralásra, nekünk nem volt milliós esküvőnk, jó volt az ősrégi kocsi és a társbérlet is.


Viszont azóta egyre jobban keresünk és végre elértük, amit akartunk: jobb kategóriás kocsi, több nyaralás, saját lakás(minimál hitellel - főleg erre gyűjtöttünk).


Viszont úgy érzem, nagyon ledöbbent ezen a környezetünk. Először azt hittem csak azért, mert megszokták, hogy mi mindig spórolunk és azt hitték szarul állunk. De most már úgy látom zavarja őket, hogy másnak jobb. Nem dicsekszünk, nem posztolunk, még csak nyaralós élményeket sem mesélünk.


Elgondolkoztam, hogy a körülöttünk lévőkkel van a gond vagy ez általános jelenség?


Titeket zavar, ha a barátaitoknak/családtagotoknak/kortársaitoknak jobban megy?



2022. febr. 22. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy másnak jobban megy, az nem zavar. Sőt örülök, hogy nem csak a minimálbéres trógerolás létezik. Az viszont már zavar, hogy én úgy érzem beleteszem az időt energiát a saját életembe, de nem tudok még a 0ról se az 1 re lépni anyagilag.
2022. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Mivel az embert minták, hitrendszerek, programozott érzések, egoizmus irányítja öntudatlanul, így a reakció sok embernél az irigység, féltékenység, stb.


Természetesen engem nem zavar, mert egyre jobban tudatosul, hogy a boldogság, elégedettség bennem van.

2022. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nektek szól. Velem is előfordult már, hogy a saját élethelyzetem miatt érzett frusztráció hatalmasabb volt, mint a másik sikere iránt érzett örömöm és ilyenkor csak az önuralom dönti el, hogy kicsúszik-e egy megjegyzés.
2022. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy zavar, hanem csak bant, hogy pl az osszes baratom olyan lakasban el, ami nagyszuloke, rokonoke, es nem kell berleti dijat fizetniuk. Emellett persze, hogy belefernek a nyaralasok, stb. Ezzel persze sok mindent nem tudok kezdeni, szoval probalom ugy felfogni, hogy nekem is mindent megadott a csaladom, ami toluk telhetett.
2022. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, ha másnak jól megy.

Az zavar, ha valakinek szarul megy a saját hülyesége miatt és folyton másra akaszkodik, hogy az majd kisegíti. Van ilyen a családban.

Meg az zavar, ha valaki ugyanolyan tudással és ugyanannyi munkával többet kap csak mert a pofája nagyobb.

2022. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Engem az zavar, ha másbak rosszul megy és ezért mindig az aktuális kormányt okolja. Komolyan nem tudom mit képzelnek, ha nyerne az ellenzék, automatikusan rányomnának plusz 500ezret a fizujára. Az egyik ellenzéki oldalon a kommentek között már olvastam olyat is, hogy a hiteleket azonnal törölné az ellenzék, aha persze😁
2022. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavar, amikor mutyiból megy jól a gyökérnek, aztán beszól, ha a kormányt szidom.
2022. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
Én nem foglalkozom olyan sokat azzal, hogy másoknak milyen az anyagi helyzete. Az az igazság, hogy sokszor azok, akik nagyon szeretik mutatni a jólétet nagyon sok hitelből fedezik ezt és azok, akikről azt hinnéd, hogy mennyire visszafogottan élnek, pedig szépen gyarapítják a vagyonukat. Az nem baj, ha valaki szereti a pénzt és meg is keresi magának, csak ne mások becsapásával, kizsákmányolásával értje ezt el.
2022. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Általában nem, mivel nagyjából olyan életet sikerül élnem, amilyet elképzeltem, itt nem csak az anyagiakra gondolok. Persze ha látom, hogy a munkahelyen azokat tolják, azok kapják a jó projekteket, akik a főnök seggében vannak, az felhúz. Nyilván nekem is lenne hova tenni a pénzt és örülnék, ha inkább képességek szerinti elosztás folyna.
2022. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Engem inkább csak az zavar, hogy sokan akik úgy laknak saját lakásban, hogy azt a szülők, nagyszülők tették a fenekük alá, leszólják azokat akik akár 28-30 felett is albiznak. A környezetemben van sok ilyen sajnos. 22-23-24 évesen a nagyi örökségéből kapott egy lakást aztán bociszemekkel kérdezi tőlünk, hogy "ti miért vagytok még albérletben? Az nem kidobott pénz? Jobban járnátok lakáshitellel, mert akkor legalább a sajátotokat fizetnétek" és hasonló életbölcsességek :D


Aztán amikor mondom, hogy de, kidobott pénz, csak kéne 30% önerő + illeték + bútor és 150 ezres albérlet mellett nehéz ezeket összerakni 0 szülői segítség nélkül, akkor megkapom, hogy jó, hát nem azért kérdezték... 🤮

2022. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!