Big4 pályakezdő pozíció mellett lehetséges a levelező doktori?
Hány cikked van készen és még hányat kell megírni? Mennyire kisujjból rázod ki a pozi elvárásait? Amúgy van magán életed, vagy 100%-ban tudsz a phd+munka kombóra koncentrálni? A munkádból phd-zol vagy teljesen más témád lesz?
Mostmár csak 4 éved van doktorálni, a konzulensedtől függ, hogy van-e rá ötlete, hogy hogyan hozzátok össze.
Ha olyan konzulenst találsz, aki max két év alatt pörgeti ki a diákokat, akkor lehet, hogy neked is meglehet 4 alatt munka mellett.
Amúgy a doktoranduszok többsége fél/főállásban dolgozik egyetemi projekteken és mellette hétvégén + nyáron írja a phd-ját.
Ha engem kérdezel, akkor próbálj heti 4 napot kialkudni, úgy, hogy egyben veszed ki a többletmunkát. Tehát 5 hét munka 1 hét doktori…
Értem. A pozíció elvárásai megvannak, most fogok menni mesterképzésre.
Eddig nem merült fel bennem ez az ötlet, tehát nincsenek cikkeim.
Egy kérdés: Miért négy évem lenne ledoktorálni? Hallottam olyanról is, aki jó pár év munka után kezdte el a doktori iskolát.
#2 Új szabály, most végez az első négyéves csapat, ironikus módon a többség a covid miatt egy év csúszással, de elvileg a későbbiekben nem lesz ilyesmire lehetőség.
Ha nem kezded el egyetem után rögtön, az játszik, csak az nem, hogy elhúzod a phd-t. Nekem volt ismerősöm, aki 10 évig írta, ezt most megszüntették.
Msc alatt keress jó konzulenst, (neked az a jó, ha munka mellett, vagy gyorsan doktorálnak a diákjai), kezdjetek el kutatni, szakdogából már lehet egy-két cikket írni, ha olyan a téma. Akár úgy is kezdheted a phd-t, hogy megvannak a cikkeid. Sőt, nálunk egy cikk + egy TDK beugró volt a minimum pontszámhoz.
Szerintem nem igazán reális, ezeknél a cégnél a pályakezdőket szeretik éjjel-nappal dolgoztatni, nem lesz időd mellette levegőt venni sem.
A másik, amit nem értek, hogy mi a karrierrcélod? Üzlet vagy akadémia? A kettő nagyon ellentétes egymással, különösen az elején - amit akarsz, az az egy fenékkel két lovat esete, amikor ráadásul a két ló két ellentétes irányba megy.
(én az MS-nél dolgozom úgy, hogy előtte nappalin PhD-ztem - tkp nem bántam meg azt a 4 évet, de ha kapásból ide jöttem volna, jóval előrébb lehetnék az itteni karrieremben).
Értem, köszi.
Azért gondoltam erre, mert van egy olyan tapasztalat, hogy sok vezető beosztású közgazdász PhD-vel rendelkezik.
Az az elképzelés, hogyha van egy PhD-m akkor többet tudok érni a munkaerőpiacon, ráadásul még el is mélyíthetem a tudásomat egy témában, ami érdekel.
Pont a versenyképesség miatt lenne fontos a pályakezdés is egy Big4 jellegű hajtós cégnél.
Tulajdonképpen a jövőmet szeretném megalapozni eképpen.
Mit gondoltok?
5-ös vagyok: "ha van egy PhD-m akkor többet tudok érni a munkaerőpiacon" ez így abszolút tévedés. A munkerőpiac azt nézi, akkor és ott mit tudsz, és be tudod-e tölteni azt a pozíciót, ami akkor és ott üres. Pláne az ilyen MS szintű cégek egyáltalán nem foglalkoznak azzal, milyen papírod van. Dolgoztam olyan csapatban (MS) ahol volt PhD-s kollega is (nem csak én) és olyan autodidakta értelmesember is, aki még a középiskolát se fejezte be.
A PhD olyan szempontból hátrány, hogy annyi évvel kevesebb valós munkatapasztalatod van.
Én amikor beléptem az egyetemi diplomám másolatát leadtam (azt is csak a KSH- miatt kérik), a PhD-t meg se mondtam nekik és nem is kérdezett rá senki (a CV-mben nyilván benne volt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!