Állásinterjúkon miért bruttó bért szoktak mondani?
Ha beépítik a tananyagba, majd megváltoznak az adóterhek, utána mit csinálsz? Idén is változott. Onnantól kezdve te egész életedben úgy számolnád, ahogy egyszer középiskolában megtanították?
Aki nem tud önállóan utána nézni az funkcionális analfabéta. Ami viszont tényleg a magyar oktatás sara, hogy egyre több ilyen ember jön ki az iskolarendszerünkből.
Amikor bemész a boltba, akkor a bruttó árát látod a termékeknek. Ugyanis te, mint vásárló azt akarod tudni, hogy mennyit fogsz fizetni a pénztárnál, nem azt, hogy mennyit fog abből az eladó elrakni magának és mennyit fizet be belőle áfaként az államnak. Már csak azért is mert különböző termékeken különböző mértékű lehet az adó.
Egy állásinterjún te vagy a termék, a potenciális munkàltató pedig a vásárló. És őt, mint vásárlót nyilván rohadtul nem érdekli, hogy neked mennyi pénz kell havonta ahhoz, hogy kifizesd a lakbéredet meg az egyéb dolgaidat, ez a te magànügyed. Őt az érdekli, hogy te mennyibe kerülnél neki havi szinten, ha felvenne.
Annyira szánalmas, hogy ez a sok nagyarcú barom csak kötekedni tud, segítő kommentet alig találni.
Aki kiesik az iskolapadból és egyből munkát talál, annak ez marha nagy kérdés, hogy hogy alakul a bér. Nem mindenki heverészik éveket bölcsész szakon az egyetemen, vagy keres hónapokig munkát. Annyi idő alatt persze, utána lehet járni.
Én június végén érettségiztem és július 7-én már kezdtem a munkahelyemen. Fogalmam sem volt, hogy számítják a bért, a saját igényemen, érdeklődésemen múlt, hogy gyorsan megértettem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!