Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobban megélsz, mint pár...

Jobban megélsz, mint pár évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Mikor éltél jobban az elmúlt 20 évben?

2022. febr. 11. 15:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Igen, évről évre jobban.

Nem várom a sült galambot és folyamatosan teszek érte.

2022. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
jobban, de 1,5 éve már a saját váramat építem és nem másét.
2022. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
2019-ben kezdtem el dolgozni minimálbérért most a legutóbbi utalásom 380000 forint volt+cafetéria.A pár évvel ezelőtthöz képest kb csak felfelé lehet menni.
2022. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Sokkal jobban igen. Szüleimnek nem volt pénze a devizahitel és a recesszió miatt. Gyurcsány korszak nagyon rossz volt gyerekként is. Most már BME-n, bsc zsebben, msc idén záróvizsgázom. Már dolgozom. Magas a kezdőfizum és +65k szja mentesség miatt. Én mindenhol azt látom hogy hatalmasat fejlődött az ország Orbán Viktor vezetésével.

Szomorúan látom, hogy Gyurcsány mai napig a hatalomba jelentkezik, az ő szájából teljesen hiteltelen bármi, kormányon kellett volna mutatni, de akkor csak rombolni tudtak. Szóval én minden bizonytalannak érvekkel próbálom a Fideszt ajánlani. Nekem rengeteget segítettek. Végig kollégium +ösztöndíjak. Minőségi oktatás. És jó fizetés.

2022. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

#14: Barátom, te semmit nem láttál a Gyurcsány korszakból, mert még kölyök voltál. Nem tudod összehasonlítani a kettőt.

Én már dolgoztam akkor. Nem volt fizetős az egyetem és nem csak 12 félévet fizetett az állam. Volt adójóváírás és nem csak a 25 alattiaknak meg a gyerekek után. Adómentes volt a cafeteria. Volt lakástakarék és elérhető árúak voltak a lakások. 250 forint volt egy Euró és afelé mentünk, hogy nálunk is az legyen. Igen, volt deviza hitel. Nekem is volt. De nem fulladtam bele, mert ésszel vettem fel, nem úgy, mint sokan.

Ma mi van? Ha gyártasz 3 kölyköt, akkor utánad szórják a pénzt. Ha nincs gyereked, akkor meg csak adót fizetni vagy jó. Aki 7 éve nem vett lakást, az csok nélkül nem is fog mert 4x annyiba kerülnek a lakások. Eurónk kb soha nem lesz mert a forintot jó manipulálni. Az egész országot NER lovagok tartják kézben, mindent megvesznek és elcsesznek. A törvényeket magukra szabják és gáncsolják a szabadságot és Európát.

Igen, jobb fizetésem van, haladok, de nem miattuk, magam miatt.

Ezzel együtt MZP egy idióta és alkalmatlan miniszterelnöknek, szóval én a Kutyákra szavazok. Egyik párt se akar jót az embereknek.

2022. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15

Valamennyire egyetértek hogy egyik "nagy" embernek sem a fő célja hogy a szegények jól éljenek. De a Fidesz mégiscsak rengeteget fejlesztett ezen az országon. Rengeteg beruhazas, fejlesztés. Stb. Nem szabad elvakult lenni egyik irányba sem. De azért választani kell. Linkelek adatokat


[link]

[link]


És lehetne még bőven. De jó az irány.

És ideologiarol még nem is beszéltünk. Abban is a Fidesz képviseli a józan észt, a baloldal meg beteges szélsőségesen liberális eszméket.

2022. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
amúgy én azt mondom jó lenne ez a fidesz, ha csak a 10-20%-át lopták volna el annak, amit elloptak, illetve az forintot nem tették volna tönkre. + stadinok helyett kórházakat felújítani/felhúzni.
2022. febr. 12. 07:28
 18/20 anonim ***** válasza:

17. Mit is loptak el? Ha nem magyar nagyvállalkozoknal lenne az a pénz, akkor külföldi multiknál és nem is tudnál róla.


Mindenhol infláció van jelenleg. Illetve a bérek infláció felett emelkedtek. Több eurot tudsz ma venni az atlagberbol és a minimalberbol is mint 2010ben.


Kórházakat is sokat újítottak fel, illetve nyitottak újra amit Gyurcsányék bezártak. De igen egészségügyben van még bőven fejlődési potenciál. De az ellenzék meg kórházakat akar bezáratni ( Komáromi Zoltán maga mondta) meg privatizalni akár. Egyáltalán nem jó irány.


Stadionok meg egyébként nagyon kis %át teszi ki az adóbevételeknek, szinte kerekítési hiba. Szerintem jó hogy támogatják a fiatalok sportolását és az élsportot is. Az így is úgy is megtérül.

2022. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

szerinted orbánnak tényleg csak 800ezer forint megtakarítása van? az egész pereputtya milliárdos lett, és beleröhögnek a képünkbe.


Szerinted a stadinok milyen sportolási lehetőséget biztosítanak az átlag fiatalnak? Kb a legtöbb üresen áll, mert nincs aki karbantartja.


Én budapeseten egy kórházat nem láttam még, ami fel lett volna újítva mostanában, pedig megfordultam 4-5ben.


Az inflációval tisztában vagyok, de képzeld el, ha nem cseszik ennyire szét az eurót, és maradt volna 270, ma mennyivel több mindent tudnál venni?


Itt a középosztály felső részétől lett nagyon jó a fidesz kormányzása, az alatt eléggé szívás azért, de gyurcsótánnyal se lett volna jobb szerintem se. Változás kéne, lehet hogy akár fideszen bleül is elég lenne.

2022. febr. 12. 11:21
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, jobban élek, de leginkább azért, mert ev. lettem közben.
2022. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!