Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi most Magyarorszagon a...

Mennyi most Magyarorszagon a NETTO minimalber? Pl. gyerektelen 30 eves egyedulallo nonek

Figyelt kérdés
2022. febr. 6. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

133 000 forint


"Magyarország előre megy, nem hátra"

2022. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Uristen, oke. Koszonom.

200000-et mondtam, aztan eszembejutott az az ado elotti, de azt hittem legalabb 160000 megvan.

2022. febr. 6. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
200.000 a bruttója, a 2022-es magyar minimálbérnek.
2022. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Minimálbér összege 133.000 ft, amit 2010-ben kerestem Győrben, mint betanított gépkezelő, 3 műszakban. Akkor 25.000 ft volt egy szoba, rezsivel együtt nagyvárosban.

Most 85.

2022. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés, hogy valóban a minimálbér érdekel-e, vagy a garantált bérminimum, amit jóval többen kapnak, mint a minimálbért.


A garantált bérminimum bruttó 260.000, tehát nettó 173.000 Ft.

2022. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
A minimálbér kétszereséből tudna magának egy egyedülálló, lakbér-mentes otthonban élő ember olyan életet biztosítani, ami egyáltalán méltó valamilyen emberi életformához. Értem ezalatt a rendszeres ruházkodást, hobbit, sportot, kikapcsolódást. Nettó 133 esetleg arra elég, hogy farháton tudsz tengődni egy hónapig és nem halsz éhen.
2022. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Bár azért még hozzátenném, hogy akinek semmilyen képzettsége nincsen, az sokkal többet sajnos ne is várjon, mert hát amilyen az adj isten..

Ha nem képes valaki a munkaerőpiacon felmutatni legalább valamilyen szakirányú végzettséget, az ne is vágyjon hatalmas életszínvonalra. Mert ha minimálbérből is vígan el lehetne lenni, akkor sokkal kevesebben tanulnának tovább, hiszen minek, ha dohányboltosként is meg lehet élni.

2022. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hat szerintem azert illene, hogy egy sima munkabol is meg tudjon elni az ember! Legyen felette biztos fedel, tudja fizetni a szamlakat es ilyen alap szorakozas, mint mozi, sor, strand beleferjen, ha nem is Dubaiba menjen nyaralni.

Nem mindenki fogekony tanulni, na meg azert meg mindig szukseg van alap munkakhoz dolgozokra, mert a boltok nem toltik meg fel magukat aruval.


Amugy rohadtul de nem az en szintem, csak kivancsi voltam ra mi a helyzet otthon, mert kulfoldon elek.


De ja. Magyarorszag latom nagyon elorement. Foleg az arakban sikerult nyugati szinvonalat elerni.

2022. febr. 6. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nézegettem a környező országok minimálbérét amikor 370 ig szaladt a forint euro árfolyam

. A szlovák minimálbér 50 ezer forinttal volt magasabb mint a magyar.

2022. febr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nettó 133 ezer forintból kell megélni rengeted embernek ilyen magás árak mellet arról nem is beszélve naponta romlik a pénzük! Előre megy?nem! hátra!
2022. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!