Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakorlatért járó juttatás...

Gyakorlatért járó juttatás megillet akkoris, ha a saját munkahelyemen végzem azt?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy tanulóknak jár ugye egy adott juttatás, gyakorlatért. Villanyszerelő ként tanulok felnőtt képzésben és segédmunkás ként dolgozok egy villanyszerelő cégnél, és azt is jelöltem meg gyakorlati helynek. Heti 5 napot dolgozok ott, papíron napi 8 órában, és érdekel, hogy ebben az esetben megillet engemet az a tanulói juttatás? Felnőtt képzésben lévőknek is jár a pénz, azt tudom. A pénzt a munkáltatónak kell fizetnie, viszont azt az összeget ő visszaigényelheti az államtól, azaz ezzel a munkáltatom nem lesz szegényebb, de én 80,000Ft-al gazdagabb vagyok 1 hónapban, viszont ez jár-e abban az esetben is ha a gyakorlati helyem és a munkahelyem ugyan az? Mert mint mondottam, felnőtt képzésben is jár ez a juttatás, azaz munkaviszonyban lévő emberek is megkapjáo, szóval itt csak az a kérdés, hogy az kizáró ok-e. Mert teknikailag megillet, mert ez ösztöndíj, de nemtudom tényleg, ezért kérdezem

#iskola #juttatás #gyakorlat #villanyszerelés #Tanulói juttatás #Tanulói fizetés
2022. febr. 2. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem normál munkaidődben, hanem pluszban dolgozod le a gyakorlati időt, akkor igen. De feltételezem nem ez a helyzet.
2022. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, akkor ez mondhatni márcsak a könyveléstől függ? Mert erre a főnököm se tudott válaszolni, mert ilyennel még nem volt dolga
2022. febr. 2. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, ennek semmi köze a könyveléshez.
2022. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt a cégnek el kell könyvelnie, úgy tudja a cég visszaigényelni azt az összeget. Meg mivel ez kiadás a cégnek, így muszáj könyvelni, úgy van nyoma
2022. febr. 2. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy adott időben (munkaidőben) nem adnak két jogcímen juttatást.
2022. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ha papíron én pluszba dolgozok(már munkaidőn kívűl), akkor jogosult lehetek rá? Csak azért érdekel ennyire, mert havi 80,000-et nem akarok elengedni
2022. febr. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!