Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan juttatás munkahelyen...

Van olyan juttatás munkahelyen hogy házassági adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeséget kérdezek, de voltam állás intejún és az uj fönőköm megkérdezte, hogy össze vagyunk-e házasodva a párommal.

Erre azt következtetek hogy lenne egy házassági kedvezmény munkaadó felé?



2021. febr. 10. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötést követően tudsz igénybe venni 2 éven keresztül adókedvezményt, de ez a te nettódat növeli, a munkáltató szempontjából teljesen mindegy. Inkább csak kíváncsi volt.
2021. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Így van, ahogy az egyes írja. Ettől függetlenül a cégnek lehetnek belső juttatásai ilyesmire.
2021. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
És még az is feltétel, hogy legalábbi az egyik félnek az első házassága legyen. Azért érdekli a munkáltatót, mert ennyivel kevesebb adót kell levonnia a fizetésedből (mert ő utalja az adóelőleget a NAV-nak). Ha már gyereketek van, akkor ehelyett a családi adókedvezmény jár, aminek ugyanaz az összege.
2021. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget írsz hármas. Hogy lenne már a családi adókedvezménynek (btw ilyen nem is létezik) ugyanaz az összege mint az első házas kedvezménynek? Egy gyereknél már kapásból a duplája. Plusz nincs olyan, hogy ha gyereked születik, akkor elveszíted az első házasok kedvezményét, akár párhuzamosan is járhat a kettő.
2021. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, lehet, hogy változtatták azóta, nem néztem utána most. Mikor nálunk merült ez fel, akkor a házassági adókedvezménynél azt szerepelt a feltételek között, hogy a házasságtól számítva két év, kivéve, ha gyerek születik, mert akkor onnantól a családi adókedvezmény jár csak.
2021. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, régen valóban így volt, de ezt talán 3 éve megváltoztatták, lehet már több is, nekem 2018 rémlik. Viszont az már akkor sem volt igaz, hogy az összege ugyanaz.
2021. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kérdezte, mert neked jót akart. Az első házasok kedvezményének igénybevétele egyszerű adminisztratív kérdés, amit a belépéskor a többi papírmunkával tudtok intézni. Az interjún azért kérdeznek ilyet, mert bele akarnak látni a privát dolgaidba, pl. ha nő vagy, egyértelműen azért kérdezte, mert következtetni akar, hogy vállalsz-e a közeljövőben gyereket. Természetesen minden ilyen jellegű kérdés feltétele egy interjún teljes mértékben szabálytalan, ezért egy magára valamira adó cég külön oktatja az embereit, hogy ilyet még véletlenül se kérdezzen.
2021. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kikerekedtek volna a szemeim, ha egy munkáltató az interjún ilyet kérdez telibe. Én tudom, hogy nem teheti meg és furcsállnám, hogy ő nem tudja, hogy ezt nem teheti meg. :)

Visszakérdeztem volna, hogy ez Önöknek milyen szempontból releváns kérdés!?

Első házasok adókedvezménye létezik, de ez nem olyan dolog, ami őt érintené annyira, hogy azzal már az interjún foglalkozni kelljen.

Fiatal nőként én is rengeteg ilyen puhatolózó kérdéssel találkoztam. "Milyen magánjellegű tervei vannak a következő 5 évre?" Vagy laza beszélgetés közben megkérdezik, hogy "és a kedves párjával, vagy férjével merre szeretnek kirándulni?" Direkt kivárva a hatásszünetet, hátha "aláhúzom" szóban, hogy a párom már a férjem.

Nyilván ha már férjem van, de az önéletrajzom alapján látja, hogy gyerekem nincs, akkor kitudja következtetni, hogy hamarosan akár lehet is.

Nehéz a dolga a fiatal álláskereső nőknek. :)

Az adókedvezmény egyébként egységesen mindenkinek 33.335 forinttal csökkenti az adóalapját, vagyis a nettó bére 5.000 forinttal több lesz. A munkáltatódnak az totál mindegy, hogy ezt jobbra fizeti, vagy balra.

2021. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!