Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen nettó 300 ezer...

24 évesen nettó 300 ezer forint vidéki megyeszékhelyen jónak számít?

Figyelt kérdés

4 éve dolgozom, eleinte gyakornokoskodtam. Van saját hitelmentes panel lakásom(ebben nyilván segített a család) és egy 2 éves autóm hitel fizetése mellett.

A további célom, hogy visszadjak minden hónapban a szüleimnek valamennyit, vagy legalább bevásároljak nekik és egy kertes házat szeretnék valahol néhány év múlva.

Mennyire lesz elég ez a fizetés? Nagyon szeretem a munkahelyem, de úgy érzem váltani kell lassan, hogy a jelenlegi árak mellett.

Az én helyzetem milyennek számít Magyarországon? Mennyit kellene keresni, hogy tudjak hosszú távon rendszeresen gyűjteni házra?



2022. jan. 27. 23:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24 évesen nekem is lett volna 300 ezer nettó fizetésem, ha a bruttómat kapom meg. Ugye a most életben lévő törvény miatt a 25 év alattiaknak a bruttó bérük után nem kell adózni. Tehát, ha ettől a kedvezménytől eltekintünk, akkor valójában a nettó béred normális bejelentés mellett 199.500 forint, ami kevés. Inkább tedd fel magadnak a kérdést, ha megszüntetik a kor alapján az adókedvezményeket, akkor 26 éves korodra tudod e tartani a nettó 300 ezret... :)
2022. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyébként, pár évvel vagyok idősebb tőled, sajnos nem voltam olyan szerencsés, hogy ez a kedvezmény engem érintsen. Mi a párommal együtt keresünk havi nettó 900 ezer forintot és így sem tudunk magunknak megengedni családi házat, igaz nekünk nincs is szülői támogatásunk. Jelenleg Budapest környéki lakásra spórolunk, ami alsó hangon 30 millió forint. Ha van egy hitelmentes panelod és olyan szakmád van, ami fővároson kívül is jó megélhetést biztosít számodra, akkor a lakásod eladásával és egy kis plusz hitellel tudsz majd akár 450 nettóval is családi házhoz jutni. (Persze nem ott, ahol 80 millió körül kezdődnek a házak).


Ezzel a 300 nettóval viszont tényleg ne csapd be magad, mert ennek még maximum 1 évig örülhetsz. Addig tornázd fel magad, hogyha kikerülsz a korkedvezményből is megkapd ezt az összeget, mert utána pofára esés lesz a rendes adókedvezmény nélküli valódi nettó bérezésed.

2022. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12: Ez nem így van. Csak SZJA-t nem kell fizetni, ami 15% és annak is van felső határa. A kérdezőnek 368 ezer a bruttója.
2022. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocs, nem 12, hanem a 11-esnek szólt.
2022. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Oh akkor félre lettem informálódva. Azt hittem, hogy teljes egészében megkapják a bruttó bérüket nettóként. Mindenesetre rendes adózással jóval több lesz a levonás, mint 68 ezer forint.
2022. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen, 55 ezerrel
2022. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Átlagos, jobb mint a garantált minimálbér.
2022. jan. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!