Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkánál határozatlan...

Alkalmi munkánál határozatlan idejű munkaszerződés. Létezik-e ilyen?

Figyelt kérdés

Facebookon láttam egy álláshirdetést, amiben alkalmi munkát hirdetnek. Az "Amit kínálunk" szakaszba beírták, hogy határozatlan idejű munkaszerződés.


Alkalmi munka esetén létezik olyan, hogy határozatlan idejű munkaszerződés? Amikor alkalmi munkán voltam eddig sose kaptam munkaszerződést. (Ki is baftak volna a munkanélküli státuszomból a munkaügyi központban akkoriban, ha kapok munkaszerződést. :D)



2022. jan. 21. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Lehet csak rossz a megfogalmazás.

Talán részmunkaidőre gondoltak,aki nem rendszeresesen,hanem összevissza jár be.

Nálunk pl van beugrós,aki 4 órásban van és van hogy 2 hétig nem jön, utána meg 2x8 órát jön.

Alkalmanként, amikor szükség van a munkájára.

2022. jan. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Meg lehet oldani a dolgot, láttam is már rá megoldást. Felvették a nyomorultat határozatlan idejűvel, 6 hónapos próbaidővel, munkaidőkeretben. Ez a cégnek nagyon jó volt: akkor hívta be, amikor akarta (pl. délelőtt 11-kor szóltak, hogy éjszakára menni kell), ha pedig úgy nézett ki, hogy nincs rá szükség, a próbaidő alatt egyik pillanatról a másikra felmondott neki indoklás nélkül. Határozott idejű szerződés esetén ez nehezebb lett volna, napi bejelentéssel meg a franc se akart vesződni.
2022. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem csak szimplán a hirdetés feltevője valami átlag ostoba proletár magyar vállalkozó.
2022. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csak elcseszték a hirdetés szövegét.

Mondjuk mi is kerestünk takarítót alkalmi, de rendszeres munkára, ami azt takarta, hogy havi 2x4 órát kell jönni takarítani, de sima alkalmi munkába, szerződést nem kötöttünk.

2022. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

A kettő egyszerre szerintem kizárja egymást.


Egy évben 90 nap max az alkalmi munka jellegű (EFO - egyszerűsített foglalkoztatásban történő bejelentés)


A továbbiakban lehet beszélni munkaszerződés kezdetéről, amikor az már lejárt.


Elképzelhető, hogy így értették, szóval erre kérdezz rá!


Ügyes trükk egyébként, ha ez a helyzet, mert a szerződéstől indul a 3 hónap próbaidő is, ami így az EFO-val együtt gyakorlatilag 120 nap, és megspórolt háromhavi bérköltséget (havonta kb: 100 ezer forint).

2022. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Bejelentve ugyanúgy be leszel, csak nem jelenik meg azonnal, az ügyfélkapun hanem kb két hét múlva.


Ennek a költsége csak napi ezer forint, szóval még szép, hogy kihasználja a munkaadó, ha a munkás is belemegy ebbe.

2022. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!