Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia munkalehetőségek?

Anglia munkalehetőségek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Angliában szeretnék élni, minél hamarabb. Gondolkodom rajta, hogy nem megyek egyetemre, már dolgozni szeretnék. Tudom, tudom, nincs nyári szünet, nem igazolja anya a hiányzást, de akkor is.

Egy elit gimi kitűnő tanulója vagyok, anyanyelvi szintű angol tudással (C1 nyelvvizsga) de ez elég lenne angliában egy olyan munkához, amiből jól el tudom tartani magam? Illetve szakma nélkül hol tudnék egy jobb területen elhelyezkedni? Tudtok példákat erre? Bármire nyitott vagyok.

Lány vagyok, ha számít.



2022. jan. 16. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
10: ki se mehet mosogatónak! Lsd. a nagykövetségi oldalon a pontrendszer! Szakképzettség nélkül nem mehet.
2022. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Munkavállalás az Egyesült Királyságban


Szakképzett munkavállalói vízum (Skilled Worker visa)


Ahhoz, hogy jogosult lehessen a szakképzett munkavállalói eljárásmenetre, igazolnia kell, hogy:


a képesítésének megfelelő állásajánlattal rendelkezik egy Belügyminisztérium által jóváhagyott támogatótól

a támogatótól legalább a vonatkozó legkisebb bérezési küszöbértéknek (normál esetben £ 25 600 vagy az adott állásnak megfelelő összeg, aszerint, hogy melyika magasabb) megfelelő bért kap majd

rendelkezik B1 (a Közös Európai Referenciakeret szerint) szintű angol nyelvtudással


Igényeljen szakképzett munkavállalói vízumot a GOV.UK oldalon.

Szakképzett munkaerő: egészségügyi és ellátási vízum (Health and Care visa)


Amennyiben Ön megfelelő egészségügyi tevékenységet végez, és állásajánlattal rendelkezik az NHS-től, a szociális ellátási ágazattól, illetve az NHS részére szolgáltatásokat nyújtó munkáltatótól vagy szervezettől, beszél angolul, és teljesíti a Szakképzett munkaerő eljárásmenet követelményeit, akkor egészségügyi és ellátási vízumot kérelmezhet, hogy családjával beutazzon az Egyesült Királyságba.


Ilyen esetben gyorsított belépés történik, alacsonyabb kérelmezési díjakkal és a kérelmező célzott támogatásban részesül a kérelmezési folyamat során. Ha Ön jogosult egészségügyi és ellátási vízumot igényelni, akkor az egészségügyi pótlék fizetésének kötelezettsége alól is mentesül.Az egészségügyi és szociális ellátási ágazat frontvonalában dolgozó azon személyeknek, akik nem jogosultak egészségügyi és ellátási vízum kérelmezésére, be kell fizetniük az egészségügyi pótlékot, amit egy visszatérítési rendszernek megfelelően visszakaphatnak.


Igényeljen egészségügyi és ellátási vízumot a GOV.UK weboldalon.

Global Talent


“Global Talent” vízummal a legmagasabban képzett munkavállalók állásajánlat nélkül utazhatnak be az Egyesült Királyságba. Ezt a vízumot a természet-, társadalom- és műszaki tudományok, a művészetek (beleértve a filmművészetet, a divattervezést és az építőművészetet) és a digitális technológia elismert vezetői, valamint jövendő vezetői, illetve olyan személyek kaphatják meg, akiknek egyedülálló szakértelme gazdagíthatja az Egyesült Királyságban a tudást, a gazdaságot és a társadalmat. Vezető tudósok és kutatók esetében a gyorsított STEM-séma keretén belül rövidebb a jóváhagyási eljárás.


Igényeljen Global Talent vízumot a GOV.UK weboldalon.

Alternatív munkavállalói vízumok és speciális foglalkozású személyek


Az Egyesült Királyságban történő munkavállalást számos egyéb vízumprogram is lehetővé teszi, köztük például startup- és az innovátori vízum (Start-up and Innovator visas). Speciális foglalkozású személyek, például egyházi személyek, sportolók és kreatív szakemberek számára is rendelkezésre állnak vízumprogramok.

2022. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Brexit / COVID miatt esélytelen és hülyeség is.


Mellesleg sznob kretén ország, tele migránsokkal.

2022. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!