Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írnak-e nettó fizetést munkasz...

Írnak-e nettó fizetést munkaszerződésbe? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pályáztam egy állásra, behívtak az interjúra, megjelöltem egy bruttó összeget az önéletrajzomba, amire azt mondták, hogy lényegesen többet tudnak adni a megjelölt összegnél, de nem mondtak konkrét összeget. Felhívtak, hogy enyém az állás. Bementem a bértárgyalásra, ahol bruttó 100 ezer forinttal többet mondtak, mint amit megjelöltem. A problémám az, hogy a szerződésben beleírt összeg viszont meg se közelíti a beígért összeget. Ha a beírt órabért bruttónak veszem, akkor nem, hogy többet kapok, de még kevesebbet keresek, mint a korábbi munkahelyemen. Ha a beírt órabért nettónak veszem, akkor kijön az ígért pénz arra a nettóra, aminek a bruttóját ígérték. Tudok bruttót és nettót is számolni mielőtt ez lenne az egyik hozzászólás. Járt-e valaki hasonló módon már? Mit lehet tenni?
2022. jan. 10. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Csakis bruttot lehet beleirni, a netto osszeget egy csomo dolog befolyasolja.
2022. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem annyi bruttó van a szerződésben, mint amiről megegyeztetek, akkor menekülj.
2022. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez igy eleg gaz... Surgosen lepni kell onnan
2022. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A munkaszerződés kötelező eleme a BRUTTÓ munkabér.

Aláírtad? Jelezted nekik, hogy nem ebben egyeztetek meg?

2022. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

- Hallo, megkaptam az ajánlatot.

Köszönöm

Kis hiba van, mivel az interjún br x összegben állapodtunk meg, a szerződés y összegről szól.

Javítanák?

2022. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
😂 😂 😂 Miért írnál alá olyan szerzit ami nem felel meg neked? :D
2022. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bruttót írnak bele.


Mit mondtak, amikor jelezted hogy nem ennyit beszéltetek meg?

2022. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!