Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Norvégiába kiköltözni kb...

Norvégiába kiköltözni kb mennyi pénzzel lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Én úgy 10.000€ körül számoltam, vagyis úgy ~100.000 norvég korona, először csak szobát bérelnék, de autót kellene vennem mert a munkámhoz fontos lenne, a szobák úgy 800€ körüli áron mozognak. Ez nem egy évi kiadásom lenne, csak induló tőke, meg hogy ne érjenek meglepetések :D Jól számoltam? Vagy esetleg még kicsit hozzá kellene adni?

2022. jan. 3. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szorozd meg még 2,5-lel
2022. jan. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg az autó ára
2022. jan. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az auto nem veszes, nem uj auto kell, az olyan 3-4 ezer euro, meg legyen mondjuk meg 1 a papirok, ott ugyis csak a dizel autokkal hisztiznek
2022. jan. 3. 02:40
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Beszélsz legalább egy skandináv nyelvet?

Mert ott a munkavállalásnak az az egyik alapfeltétele.

2022. jan. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

A 10k euro nagyjából 2 hónap alatt fog elégni és akkor még nem vettél autót.


Tudj norvegul, legyen versenyképes szakmád, és otthonról keress állást!


Ha találsz, akkor minden sokkal könnyebb lesz. A munkáltatód szerencsés esetben tud neked kedvezményes szállás és akkor már elég lesz az első időre a pénzed.

2022. jan. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 egy ideje tanulom már.


Amúgy nem is mondtam melyik városra gondoltam, ezek szerint mindenhol ugyan olyan drága minden? :D

2022. jan. 3. 09:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Oslo a legdrágább!

Aztán Bergen. Csoda jó város, (pont akkora mint Debrecen) szép, hangulatos - csak iszonyú sokszor esik az eső!

Feljebb Trondheim: szép, rendezett (kb. akkora mint Szeged) Ott is az eső az úr, aztán a hó. Télen délben kel a Nap, és délután már nyugszik is! Viszont nyáron éjfélkor is süt a nap! (mindkét verziót igen nehéz megszokni!)

Fentebb Bodö - kicsi, de nem rossz - eddig járnak a norvég vonatok, ez a legészakibb állomása.

Mg fentebb: Tromsö - ide már csak Svédországból megy át egy vonat, viszont van sörfőzdéje és egyeteme is!

Ahogy mész délről északra, úgy nőnek az adókedvezmények (nyilván ezt csak akkor érzed, ha hivatalosan dolgozol!

Norvégiában minden iszonyúan drága - kivéve az elektromos áramot. Piszok jó a közvilágítás, és mindenhol árammal fűtenek.

Kocsit bérelni nem annyira drága (a bérleti díjban benne van az autópálya/fizetős út fizető-kontroll, de ez nem vonatkozik pl. a kompokra)

Az üzemanyag drágább mint Magyarországon, hiába a nagy olajgazdagság! Nagyon elterjedtek az elektromos autók, amikkel vigyázni kell, mert nagyon gyorsak és hangtalanok! A jobb-kéz szabály olyan mint a szentírás!

A rendőrök udvariasak, viszont szigorúak és megvesztegethetetlenek!

A tömegközlekedés minden városban jó és pontos, de ha nincs bérleted, megfizethetetlenül drága! (Ne próbálj meg "okosban" csövezni, mert hatalmasat lehet szopni!!!) Minden szemetet a szelektívbe, nincs eldobható szemét! A szemetelés vagyonokba kerül! A norvégok nagyon-nagyon törvénytisztelők, mert meg vannak győződve, hogy a törvények őket szolgálják - így megvetik a törvénytelenséget és a korrupciót nem ismerik!

Ha egy hivatalba időpontot kapsz, legyél nagyon pontos!

A norvégok udvariasak, de zárkózottak!

Ja: és mindenben a gyerekeké az elsőbbség, mert gyerekimádók! (az ne tévesszen meg, hogy a gyerekek a szakadó jeges esőben kint játszanak a szabadban - nekik ez természetes! Szerintük nincs rossz idő, csak alkalmatlan öltözék van... és ez igaz is!)

2022. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja: én pl. Bergenben többször láttam, hogy tud vízszintesen is esni az eső!!!
2022. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nézegettem fórumokat, meg összegző oldalakat, hogy mennyibe kerül havonta az élet Osloban, és kb mindenhol a 10.000 korona körüli ár jött ki, ami 1000 euro. Vagyis ennek alapján kb 10 hónapra elég lenne a 10.000 euro, de ha le is vonom belőle az autó árát, akkor is fél évi költséget fedezne, elvileg. Akkor mire fel az 1. hozzászóló véleménye? Amúgy lehet autót bérelni jobban megérné az első pár hónapban, amíg be nem áll a norvég költségvetésem, és nem egyből ilyen nagy kiadásokba verni magam, vagy lehet lesz céges autó is. Kicsit megijedtem először, hogy ennyire drága lenne?! De egy svájci mondta hogy norvégia még így is sokkal olcsóbb, mint mondjuk svájc (főleg Zürich)
2022. jan. 3. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Autót bérelni azért jobb, mert: ha veszel egy használtat, akkor a gatyád rámegy a javíttatásra (kiszámíthatatlan költségek!)

Fizetheted a biztosítást, meg az útdíjakat, a mentést (ha elakadsz!), könnyebben megbüntetnek ha saját kocsival vagy, mint ha bérelttel (nem sokkal, de talán)

Ügyesen kell foglalni, sok kedvezményt lehet találni, nem feltétlen a Hertznél kell kezdeni...

2022. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!