Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök BSc diplomával...

Gépészmérnök BSc diplomával dolgozik valaki teljesen eltérő területen, amihez előny a diploma?

Figyelt kérdés

2 éve szereztem meg, de nagyon nem szerettem a sulit se, meg a szakmai gyakorlatot se, nem is ment jól, bukdácsolva sikerült elvégezni, és a végére kiábrándultam az egészből, így raktárosként dolgozom azóta, nem is kerestem a szakmában állást.


Nemrég beszéltem egy volt szaktársammal, aki kb hasonló cipőben járt mint én, de ő is elvégezte az egyetemet, viszont ő nem elégedett meg valamilyen betanított munkával, stb.. hanem beadta az önéletrajzát nagyon sok helyre, marketing, IT.., stb területekre. Először asszisztensnek vették fel, mostmár termékmenedzser, és szereti is amit csinál, jól is keres, szóval összejött neki.


Ő javasolta, hogy jelentkezzek én is különböző területekre, főleg ha valami érdekel is, mert azt értékelik, ha van egy diplomád, még ha nem is az adott területen.


Ez csak egy példa, azt szeretném tudni, hogy milyenek az esélyeim, más is kapott-e jó állást a végzettségétől eltérő területen?



2021. dec. 17. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

hát figyi, ha nem szeretted a területet, akkor valószinüleg az nem neked való, tehát ne is próbálj bármit leszármaztatni abból hogy te ezt tanultad, mivel neked nem testhezálló.


Gondolom absztrakciós, térlátás, stb készségeit nem jók, és nem tudtad fejleszteni sem őket, ezért volt kínlódás elvégezni. Prsze nem tudom melyik iskola. Egy BME gépészt még akkor is bukdácsolva végzel el ha érdekel.


De egyébként vannak műszaki munkakörök ahol igazából nem csinálsz sok értelmeset, csak adminsztrálsz. Pl egy olyan cégnél, ami egy gyártót képvisel és annak a termékeit adja el.


Ott neked nem kell sokat hozzáadni műszakilag viszont emberekkel kell sokat foglalkozni, meg a kereskedelmet adminisztrálni.


Ha pl ügynökként csinálod akkor jól is kereshetsz vele, de alkamazottként nem igazán, mivel ezek betanitott szellemi munkák és érettségi is elég hozzá.

2021. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ascelpius ***** válasza:
96%

Egy gépészmérnök diplomával beálltál raktárba pakolni? Ne már... (mielőtt még nekem támadnak, nem nézem le a raktáros munkát, de egy gépészmérnök papírral sok jobb pehetőség van)


Simán elmehetnél vele beszerzési területre, ott műszakilag nem kell hozzátenni, de baromira jól jön ha érted mégis mit akar a gyártóüzem beszereztetni veled és a beszállító mit akar rád sózni. De gondolkoznék minőségirányításon is. Ha van rá affinitásod akkor sales irányba is lehet menni.

2021. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

ezt irtam en is


de sajnos vannak olyan emberek tenyleg akiken latszik h 0 muszaki erzeke van es nem erted hogyan lett diplomaja

2021. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó, én oda tartozom. A húzósabb tárgyak közül a műszaki tárgyakkal megszenvedtem, a matek volt az, amivel kb mindenki szenvedett, nekem meg elég könnyen ment, csak nem tudom hogy mit lehet azzal kezdeni.
2021. dec. 18. 06:14
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
geppeszeti fejleszto?
2021. dec. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!