Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az az idő (év) amennyi...

Mennyi az az idő (év) amennyi béremelés nélkül már "kórosnak " számít egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
2021. dec. 9. 12:53
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
71%
Neked miert emelne? A csicskaja vagy. Mi oka lenne emelni?
2021. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
70%
Persze elmondom neki megadod a számát?
2021. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

"Neked miert emelne?"


Nekem-se. A többieknek SE. Vagyunk itt vagy 30-an.

2021. dec. 9. 14:08
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

10: Ha a helyedben lennek elmondanam neki, elmondtam volna neki mar kb. 3 eve es mar valsz nem dolgoznek ott, de segitek, hogy nezne ki egy ilyen beszelgetes....

Megkerdezed, hogy tudtok-e negyszemkozt beszelni, majd amikor ez megvalosul, akkor megkerdezed, hogy:

Dezso, te elegedett vagy a teljesitmenyemmel?

Erre o vagy azt mondja, hogy nem. Ez esetben megkerdezed, hogy mi a problemaja es mit kene valtoztatnod. Ez esetben elobb megprobalsz ezen valtoztatni, majd ujra mesz hozza.

Ha azt mondja, hogy elegedett, akkor igy folytathatod a mondanivalodat, hogy:

"Orulok, hogy elegedett vagy a munkammal. Tulajdonkeppen en is szeretek itt dolgozni, egyetlen kis problemam van: sajnos 5 eve nem kaptam fizetesemelest es ez elegge rosszul erint."

Erre meglepeteseben hebegni-habogni fog valamit. Majd azt mondod, hogy:

"Szoval figyelembe veve, hogy allitasod szerint elegedett vagy a munkammal, az elmult ot evben igyekeztem a legjobb tudasom szerint helytallni, mindig szamithattal ram, a tudasom pedig rengeteget fejlodott azota, ezert ugy gondolom, hogy kb. x ezer forint lenne az a fizetes, ami mellett mar jol ereznem magamat. Elkepzelhetonek tartod, hogy a kozeljovoben ezt a fizetest elerjem?"

Na itt most haromfele valaszlehetoseg letezik:

1. Igen, realisak az elkepzeleseid. Januartol lesz fizetesemeles, beszelunk meg errol. => Win szituacio.

2. Egy kicsit tulzonak tartom az elkepzeleseidet, de utananezek, hogy mekkora emelest tudok neked adni. => Felig win szituacio, a vegen mindenkeppen jobban allsz, mint ahol alltal a beszelgetes elott

3. Nem, sajnos a ceg a jelenlegi helyzetben nem tud tobbet fizetni. => Pont ugyanott vagy, mintha meg se kerdezted volna, de nem vesztettel semmit.


Esetleg ha kicsit rafkosabb a fonokod, akkor azt mondja, hogy megbeszelitek kesobb. Ez is oke, de ha par heten belul nem jelentkezik nalad, akkor ne felejtsd el emlekeztetni.


Ennyi, sok sikert!

2021. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem-se. A többieknek SE. Vagyunk itt vagy 30-an"


Es megis megy a bolt, nem csodol be a ceg. Akkor mi oka lenne emelni?

2021. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

"de segitek, hogy nezne ki egy ilyen beszelgetes....


Megkerdezed, hogy tudtok-e negyszemkozt beszelni"


Na itt a hiba máris. Hogy abban a hitben vagy hogy LEÁLL veled beszélni bármiről is, 5 percre is. Hát nem ál le.

És miért nem ? Mert sejti mit akarsz és szóba se áll veled.

Azt hiszed ezen nem vagyok (vagyunk) túl rég? megmondta a béremelés nem téma.

Na így állj le vele.

2021. dec. 9. 14:31
 17/46 anonim ***** válasza:
akkor meg ez van, nem lehet mit tenni.
2021. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
Remelem te nem az az arc vagy, aki mult heten itt kardoskodott, hogy fizikai keptelenseg melot valtani. De mindenesetre, hogy ha elegedetlen vagy a jelenlegi fizeteseddel es mar tisztaztatok, hogy a jelenlegi munkahelyeden ez nem fog valtozni, akkor itt az ideje melot valtani...
2021. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Ha magadat sem veszed emberszámba mástól se várd.
2021. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
1.5 év szerintem is, 2 év után biztos szóvá is tenném, ha előbb nem.
2021. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!