Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Norvégiába költözni...

Megéri Norvégiába költözni közgazdászként?

Figyelt kérdés
Most vagyok utolsó éves nemzetközi gazdálkodás szakon, a gyakorlatomat töltöm Münchenben egy neves cégnél. Már régóta érdekel Norvégia, ilyen végzettséggel érdemes ott keresni munkát? Beszélek angolul, németül és svédül. Minden érdekelne az országról. Igen egyébként tudom, hogy drága a megélhetés de pénzügy területen azt olvastam, 50.000NOK a havi fizetés, abból gondolom már ott is jól lehet élni

2021. nov. 24. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Megéri Norvégia
Inkább más Skandináv ország
maradj Münchenben
vissza Budapestre
22 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Mit csinálsz a gyakorlaton? Amúgy értelmes tapasztalat nélkül nem éri meg.
2021. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Norvégia a világ egyik legélhetőbb országa, így nem kérdés.
2021. nov. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetném és tudnék perfekt angolul, és norvégul is gajdolnék valamit, csak oda költöznék!
2021. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Marketing részlegen dolgozom illetve a R&D( Research and development) részen.

Köszönöm a válaszokat :)

2021. nov. 25. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Én csak a svéd nyelv miatt szavaztam nem Norvégiára.
2021. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Öcsém ott 4-5000 Ft egy sör.
2021. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bármilyen hihetetlen is, én a lakóhelyemet nem az alkohol ára alapján választom. :)
2021. dec. 20. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én maradnék Münchenben. Nekem Németország sokkal jobban tetszik, szerintem karrier szempontjából is nagyobb perspektíva van benne (innovatívabb gazdaság, több cég, több elérhető pozíció). Skandináviát hanyagolnám. Pár évet lehúztam északon, szerintem hosszú távon nagyon megterhelő tud lenni. Kalandnak persze megérheti. (Végülis nem írtad, hogy végleg odaköltöznél vagy csak egy időre...)
2021. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Norvég nyelvtudas nélkül nem nagyon éri meg.

Egyébként jó lehet, ha nem zavar a sötétség télen, meg a friss zöldségek hiánya.

2021. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Svájc nem érdekel?
2021. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!